Serwis Informacyjny - Polska Wyróżnione

Na 29 maja 2020 jest szykowany protest pracowników pod Sejmem w Warszawie. Protest jest odpowiedzią na coraz bardziej restrykcyjne prawo tzw. “Tarcze Antykryzysowe”, które pomału likwidują Kodeks Pracy rzucając miliony pracowników na pastwę kryzysu.

“Nie możemy pozwolić na to, aby po raz kolejny koszty kryzysu zostały przerzucone na nas. Banki, wielkie korporacje i przedsiębiorstwa dostają pomoc od rządu, a nas straszy się cięciami socjalnymi i antyludzkimi zmianami w Kodeksie Pracy” mówią działacze ze Związku Syndykalistów Polski i Federacji Anarchistycznej. “Zapraszamy do masowego uczestnictwa w tym proteście”.

W związku z panującą epidemią Organizatorzy apelują aby przyjść w maseczkach i zachowywać dystans społeczny.

Wydarzenie można znaleźć na stronie na facebooku: https://www.facebook.com/events/541373456517369/ i pod hashtagami #Tarczaspoleczna www.tarczaspoleczna.pl

Demonstranci spotykają się pod Sejmem o 14:00.

2 komentarze do “Warszawo szykuj się! Po feministkach i przedsiębiorcach antyrządowy protest szykują pracownicy.

• Brawo anarchiści nareszcie ktoś upomina się o pracowników, a nie tylko prawica i przedsiębiorcy na garnuszku!!! Brawo Federacja Anarchistyczna, to jest to czym ruch powinien się zajmować.