Jesteś tu: Start / Artykuły / Serwis informacyjny /

Kalendarz pracowniczy na rok 2018

Polecamy nasz KALENDARZ PRACOWNICZY NA ROK 2018
Jest to kontynuacja zeszłorocznej publikacji OZZ Inicjatywa Pracownicza i Bractwa Trojka. Kalendarz pracowniczy na rok 2018 zawiera 52 nowe teksty historyczne popularyzujące historię ruchu pracowniczego, chłopskich rewolt, antykolonialnych zrywów i innych walk społecznych przeciwko wyzyskowi, opresji i autorytarnej władzy: od pierwszego strajku w Egipcie w 1155 roku przed naszą erą do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet; od Wielkiego Strajku Chłopskiego w 1937 do blokady Fabryki Kabli w Ożarowie Mazowieckim; od powstania niewolników na Haiti do palestyńskiej Intifady i rewolucji w Rożawie.

Uwaga! Kalendarze rozsyłamy od 16 stycznia 2018r!

Co zawiera kalendarz?
• 52 nowe, dłuższe, „tygodniowe” teksty o postaciach i wydarzeniach z historii ruchu robotniczego,
• ponad 200 krótkich, „dziennych” notatek informacyjnych o postaciach i wydarzeniach z historii ruchu robotniczego
• opis zasad, strategii działania, historii i organizacji OZZ Inicjatywa Pracownicza