Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

Jesteś tu: Start / Artykuły / Działania FA /
A+ R A-

Rabka-Zdrój - miasto dzieci, NIE nietolerancji.

17 marca 2017r. w Rabce odbyła się demonstracja pod tytułem
,,Rabka-Zdrój - miasto dzieci, NIE nietolerancji" organizowana przez lokalnych anarchistów przy pomocy Federacji Anarchistycznej sekcji Kraków. Protestowaliśmy pod Miejskim Ośrodkiem Kultury, gdzie odbywał się wykład księdza Dariusza Oko pod tytułem ,,Gender - od tolerancji do totalitaryzmu".
Demonstracja rozpoczęła się przed godziną 18. Mieliśmy transparenty z  napisami takimi jak: ,,No Pasaran! Homofobia nie przejdzie.", ,,każdy inny wszyscy równi", ,,Gender znaczy wolność bycia sobą" czy ,,żyj jak chcesz i daj żyć innym". W zgromadzeniu wzięło udział kilkunastu uczestników. Przez megafon staraliśmy się uświadomić ludzi zmierzających na wykład, czym tak naprawdę jest gender, powtarzaliśmy, że homoseksualizm to nie choroba i że totalitaryzm płynie z NIEtolerancji. Rozdawaliśmy również ulotki, których treść można zobaczyć na fp. Anarchistycznej Rabki. Demonstracja trwało około pół godziny. Po jej zakończeniu poszliśmy zadawać pytania na wykład.

Wykład trwał około dwóch godzin podczas którego mogliśmy dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy w stylu: ,,popierający gender to dzieci komunistów" czy ,,Niemcy zawsze wszystko robią porządnie, jak gender to od razu kazirodzctwo czy pedofilia".
Po wykładzie był czas 10-15 minut na zadawanie pytań.
Uczestnicy demonstracji na swoje pytania zostali częściowo zabuczeni przez ludzi na sali i otrzymali wymijające odpowiedzi od Oka.

Demonstracje w tak małych miastach jak Rabka są potrzebne.
To właśnie w takich miejscach jest najbardziej promowana nietolerancja i na porządku dziennym spotykana jest nienawiść wobec "innych".

Dzięki pikiecie powiedzieliśmy głośno, że nie wszyscy zgadzają się na promowanie takich antywartości przez miejski ośrodek kultury.

Anarchistyczna Rabka
https://www.facebook.com/AntyfaszystowskaRabka/

Redakcja

Redakcja

Strona www: www.federacja-anarchistyczna.pl E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.