Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

A+ R A-

Oświadczenie Warszawskiej Federacji Anarchistycznej

24 maja policja poinformowała o zatrzymaniu w Warszawie "trzech działaczy  związanych z ruchem anarchistycznym". Zarzuciła im "posiadanie ładunku  wybuchowego i przygotowanie zamachu na komisariat policji". Zatrzymani nie  przyznają się do winy i odmówili złożenia wyjaśnień. Apelujemy o  powstrzymanie się przed ferowaniem oskarżeń i bezpodstawnych zarzutów wobec  działaczy anarchistycznych. 

Równocześnie zwracamy uwagę, że akcja policji nastąpiła w szczególnym  momencie. Władza wprowadza ustawę antyterrorystyczną, która może być  narzędziem wymierzonym do zwalczania ruchów protestu przeciw  kapitalistycznemu wyzyskowi i przemocy państwa. Politycy potrzebują  uzasadnienia, że nowe prawo jest w Polsce potrzebne. Wczorajsze wydarzenia  już są przez media określane jako „początek terroryzmu”. Sytuacja ta może  być pretekstem, aby wprowadzić represje oraz ograniczyć wolność słowa i  tłumić protesty społeczne. 

Działaczki i działacze ruchu anarchistycznego w Warszawie prowadzą wiele  działań na rzecz mieszkańców. Wspieramy lokatorów i bronimy ich przed  nielegalnymi eksmisjami i brutalnością policji. Bronimy pracowników,  których prawa są łamane. Protestujemy przeciwko dzikiej reprywatyzacji i  zawłaszczaniu przestrzeni miasta przez elity biznesowe. Protestujemy  przeciw wojnie i niszczeniu środowiska naturalnego. Sprzeciwiamy się  seksizmowi, rasizmowi i agresji wobec mniejszości. Domagamy się godnych  płac i dostępnych dla wszystkich mieszkań. Wspieramy osoby bezdomne.  Organizujemy Jedzenie Zamiast Bomb. Prowadzimy wiele działań kulturalnych,  sportowych i edukacyjnych. 

Nasze działania są pokojowe ale niewygodne dla systemu, w którym garstka  bogaci się kosztem społeczeństwa. Ruch wolnościowy wielokrotnie był celem  ataków polityków i mediów wspierających neoliberalny system. Policyjna  akcja przeprowadzona 24 maja jest wykorzystywana do rozsiewania medialnych  oskarżeń wobec całego ruchu wolnościowego. Rozpowszechniane są kłamliwe  treści, których celem jest oczernienie nas. 

Protestujemy przeciwko manipulacjom i kłamliwym oskarżeniom! Protestujemy  przeciwko nagonce na działaczki i działaczy ruchów wolnościowych.  Solidaryzujemy się z ofiarami policyjnej represji w Warszawie i innych  miastach. Oświadczamy, że ataki polityków i przemoc policyjna nie  powstrzymają nas. Nie damy się zastraszyć! Będziemy prowadzili działania na  rzecz sprawiedliwego świata wolnego od przemocy i wyzysku. 

Solidarność naszą bronią!

Redakcja

Redakcja

Strona www: www.federacja-anarchistyczna.pl E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.