Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

A+ R A-

Gdańsk: Niechciane zdjęcia

Jedno ze zdjęć jakie miały być pokazane na wystawie Jedno ze zdjęć jakie miały być pokazane na wystawie
Jak podaje maszemiasto.pl w Gdańsku wybuchła dyskusja wokół projektowanej wystawy zdjęć przedstawiających warunki panujące w osiedlu kontenerowym w Bydgoszczy. Radna Jolanta Banach poprosiła przewodniczącego Rady Miasta Gdańska o wyznaczenie miejsca na ekspozycję. Odmówiono jej, ewidentnie uchylając się od rzeczowej debaty na temat sensowności tego typu rozwiązań.

Zdjęcia zostały wcześniej pokazane w świetlicy Krytyki Politycznej podczas konferencji poświęconej osiedlom kontenerowym jaką FA Poznań i Gdańsk oraz „Nic o Nas Bez Nas” zorganizowało 5 stycznia br. [Relację ze spotkania możesz przeczytać tutaj].

Zostały one zrobione przez działaczkę FA związaną z poznańskim Rozbratem, która również udokumentowała podobnego typu osiedle w Józefowie pod Warszawą. To właśnie podczas spotkania 5 stycznia przybyli radni stwierdzili, iż sensowne byłoby przedstawić wystawę również w ratuszu.

Całość materiału z maszemiasto.pl  możesz przeczytać TUTAJ.
Redakcja

Redakcja

Strona www: www.federacja-anarchistyczna.pl E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.