ABC KAPITALIZMU - zeszyt trzeci

Zapraszamy do lektury nowo wydanego trzeciego zeszytu ABC KAPITALIZMU wydawanego przez balcerowicz.com

W trzecim zeszycie znajdziecie m.in.:
- ciąg dalszy Słownika Kapitalizmu
- Feminizm a Kapitalizm: czyli Manifest feministyczny na XXI wiek oraz analiza wyzwań stojących przed feminizmem w dzisiejszym społeczeństwie kapitalistycznym
- Dług i kredyt jako filary kapitalizmu. Bez nich nie istniałaby dzisiejsza gospodarka oparta na wyzysku.
- Dług publiczny - czy na pewno jest sprawiedliwy? Czy zawsze społeczeństwo musi go spłacać?
- Migranci, migrantki, kapitalizm - Migracje istniały zawsze. Lecz dla kapitalizmu są jak tlen. Bo to właśnie migrańci i migrantki najczęściej padają jego ofiarą.
- Lokatorzy kontra system - w ramach cyklu osobistych opowieści, o tym dlaczego warto walczyć o prawa lokatorskie.

Dostępny jest w sprzedaży zestaw trzech zeszytów ABC kapitalizmu który finansuje wydawanie kolejnych zeszytów.

Zestawy zeszytów dostepne na balcerowicz.com, bractwotrojka.pl oraz księgarni Zemsta.

Od ponad dwóch lat, w każdy poniedziałek o 8 rano, Balcerowicz.com publikuje infografiki, które za pomocą kilku danych obnażają propagandę kapitalistyczego sukcesu. Zeszyty "ABC Kapitalizmu" to nasz krok dalej - dostarcza narzędzia do polemiki z dominującym dyskursem, tłumaczy zjawiska, przywołuje pomijane fakty.

Zachęcamy do rozpowszechniania dalej.

Wiedza, to jeden z tych zasobów, którego przybywa gdy się nim dzielisz.