Łódź: Uczniowie i rodzice demonstrują przeciwko likwidacji szkół

Jak informuje internetowe wydanie Dziennika Łódzkiego, rodzice uczniów przeznaczonych do likwidacji szkół w Łodzi, jak również sami uczniowie nie zamierzają poddać się bez walki. Dziś pikietę urządzili uczniowie i rodzice Gimnazjum nr 24 przy ul. Ogrodowej 28A, które w wakacje ma przestać istnieć.

"Zasługujemy na swoje miejsce w Łodzi" i "Zostawcie nam nasze życie" - głosiły transparenty, a uczniowie wieszali je nawet na oknach budynku, wspinając się po gzymsach.

W obronie placówek,w różnych formach, występują także społeczności innych zagrożonych likwidacją szkół. W sobotę podobna do piątkowej pikietę organizują uczniowie liceum, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 przy Przybyszewskiego. Początek akcji uczniów o 10:30
F.A. Łódź

Początki działalności Federacji Anarchistycznej Łódź sięgają końca lat osiemdziesiątych i działającej w mieście Pomarańczowej Alternatywy.  Akcje w owym czasie skupiały się głównie na organizacji happeningów i  demonstracji  mających na celu zwiększenie zakresu swobód obywatelskich i dyskredytację ówczesnych  władz. Po okresie przemian systemowych łódzcy anarchiści skoncentrowali swoje działania wokół tematów ekologicznych i antymilitarystycznych, organizując demonstracje i wydając własne pismo „Ortodox”. Od połowy lat dziewięćdziesiątych łódzcy działacze poszerzają zakres swoich zainteresowań o tematy pracownicze (współtworząc związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza), antyrasistowskie (demonstracje, konferencje, organizacja akcji Kolorowa Tolerancja), ekologiczne (pokazy filmowe i pikiety).  Osobną działalnością stanowi organizowana od 10 lat akcja rozdawania najbiedniejszym mieszkańcom naszego miasta darmowych posiłków (Food not Bombs), których udało się już wydać ponad 30 tysięcy.  W chwili obecnej działacze Federacji Anarchistycznej Łódź uczestniczą również w działaniach innych grup wolnościowych i ekologicznych w Łodzi.