Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

A+ R A-

Łódź: Protest podczas beatyfikacji JPII

Wczorajszą transmisję z beatyfikacji Karola Wojtyły w łódzkiej katedrze zakłóciła obecność dwójki osób z transparentem „To nie jest mój ojciec” i wizerunkiem zmarłego hierarchy. Mężczyźni rozwinęli transparent przed katedrą, gdzie transmisję z Watykanu oglądało około 100 osób. Zostali natychmiast otoczeni przez obecnych na miejscu funkcjonariuszy policji i straży miejskiej, interweniowali również uczestnicy imprezy (którzy próbowali zasłonić niemiły im transparent parasolami) oraz funkcjonariusze kościoła kat. obecni w katedrze.

Pomimo tak zmasowanego kontrataku protestujący odmówili zwinięcia transparentu i zwinięcia się spod kościoła, twierdząc że są artystami i mają prawo manifestować swe poglądy. Na prośbę obawiających się skandalu pracowników Urzędu Miasta policja nie zdecydowała się na usunięcie siłą protestujących, do czego zresztą nie miała jakichkolwiek podstaw prawnych. Zapowiedziała za to skierowanie przeciwko nim sprawy do sądu pod bzdurnym zarzutem „zakłócania przebiegu legalnego zgromadzenia, o czym poinformowała media Joanna Kącka z biura prasowego KWP w Łodzi

info: czsz.bzzz.net 

Redakcja

Redakcja

Strona www: www.federacja-anarchistyczna.pl E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.