Łódź: Rada nadzorcza spółdzielni przeciwko ratowaniu skweru

Maleją szanse mieszkańców okolic Piotrkowskiej 235 na obronę położonego w tej okolicy skweru. Pomimo złożonych podczas wcześniejszych mediacji zapewnień władze spółdzielni mieszkaniowej Śródmieście, do której należy zadrzewiony plac przeznaczony pod budowę apartamentowca nie zgodziły się dziś na proponowaną przez władze miasta zamianę gruntów, dzięki której ostatni skwer przy ulicy Piotrkowskiej został by uratowany, zaś planowana inwestycja doszła by do skutku na innej działce. Decyzję w tej sprawie podjęła dziś rada nadzorcza spółdzielni.

W środę na posiedzeniu Rady Miejskiej Łodzi urzędnicy z magistratu potwierdzili, że wydana w roku 2009 decyzja o likwidacji skweru i wydaniu pozwolenia na budowę apartamentowca przy Piotrkowskiej 235 jest wiążąca i nie ma podstaw do jej uchylenia.

Tymczasem mieszkańcy okolicy nie rezygnują z walki o skwer. Trwają patrole okolicy, mieszkańcy złożyli też pozew związany z ochroną środowiska, podparty opinią autorytetu w tej dziedzinie. Pozew zawiera wniosek o zabezpieczenie powództwa - wstrzymanie wycinki. Wszystko w rękach sądu.