Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

A+ R A-

Niemcy: Zapowiedź ewikcji centrum socjalnego Liebig 14 w Berlinie

Czarny Sztandar
Budynek centrum socjalnego Liebig 14 Budynek centrum socjalnego Liebig 14

Na 2 lutego władze Berlina planują ewikcję centrum socjalnego Liebig 14 w dzielnicy Friedrichshain. Uczestnicy projektu Liebig 14 w opublikowanym w Internecie oświadczeniu zapowiadają, że przeciwstawią się wszelkimi dostępnymi sposobami próbom usunięcia ich z budynku centrum. Na 29 stycznia skłotersi z Liebig 14 planują demonstrację na ulicach Berlina.

Plany zburzenia centrum socjalnego w dzielnicy Friedrichshain są ich zdaniem kolejnym przejawem postępującej gentryfikacji Berlina i usuwania z miejskiej przestrzeni wszelkich przejawów oddolnej, niekomercyjnej aktywności mieszkańców miasta. Gentryfikacji towarzyszy rozwój sieci miejskiego monitoringu i różnych inicjatyw służących inwigilacji mieszkańców Berlina wprowadzanych pod auspicjami neoliberlanych władz miasta. Polityka władz uderza nie tylko w lewicowe projekty mieszkalne czy kulturalne, lecz przede wszystkim w mieszkańców miasta o niższym statusie materialnym czy imigrantów, wypychanych stale ze śródmieścia do odległych dzielnic przez stale rosnące czynsze.

Demonstracja przeciwko gentryfikacji i w obronie Liebig 14
29 stycznia, godzina 15:00
Berlin, metro Kottbusser Tor

 

Demonstracja w dzień planowanej ewikcji
2 luty godzina 19:00
Boxhagener Platz.

więcej informacji na:
www.liebig14.blogsport.de
www.l14soli.blogsport.de

Kontakt:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.