Irlandia: Shell uzyskał pozwolenie na budowę rurociągu do Mayo

Jak informują aktywiści z Rossport Solidarity Camp, dziś rano koncern Shell uzyskał od irlandzkich władz pozwolenie na budowę rurociągu łączącego podmorskie złoża gazu ziemnego w pobliżu wybrzeża Irlandii z planowanym terminalem skraplania gazu w pobliżu Rossport. Od dziesięciu lat trwa międzynarodowa kampania w celu zablokowania tej inwestycji, zagrażającej przyrodzie irlandzkiego wybrzeża i tradycyjnym źródłom utrzymania jego mieszkańców.

W odpowiedzi na decyzję władz aktywiści blokujący budowę terminalu w Rossport ogłosiły rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Akcji przeciwko koncernowi Shell
Więcej informacji na:

info: czsz.bzzz.net