Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Kraków: warsztaty bezpieczeństwo i anonimowość w sieci

• Data wydarzenia: 03 czerwca 2015 r.
  • Godziny:
  • Miejsce:
  • Organizator:

Zapraszamy do udziału w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

Warsztaty składać się będą z dwóch segmentów; dłuższego wykładu/prezentacji mającej zarysować zagrożenia związane ze współczesnymi technologiami. W jego ramach omówione zostaną popularne i niszowe, aktywistyczne, technologie i serwisy, metody komunikacji i inne wykorzystania dobrodziejstw nowoczesności oraz związane z nimi zagrożenia dla prywatności, bezpieczeństwa oraz (skrótowo) związane z nimi kwestie etyczne.
Czas trwania to około 3h plus przerwa na oddech i przerażenie.
W drugim segmencie warsztatowo zajmiemy się tym, jak przed wcześniej omówionymi zagrożeniami można się bronić oraz tym, co dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa swojego środowiska/ruchu powinni brać pod uwagę aktywiści i jakie rozwiązania techniczne mogą być w tym pomocne (a jakie lepiej omijać). Czas 3h plus przerwa na chwilę optymizmu.

Przed warsztatami polecamy zapoznać się z filmem Citizenfour.

Uwaga! Na warsztatach obowiązuje limit miejsc (20). Zapisy przyjmujemy pod mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Aby wziąć udział w warsztatach trzeba zabrać z sobą przenośny komputer, wystarczy jeden na dwie osoby. Udział w warsztatach jest bezpłatny, niemniej jednak prosimy, żeby zamówić coś w barze podczas ich trwania.

Warsztaty odbędą się 13 czerwca w Bonobo (Mały Rynek 4), między 10.00 a 17.00.