Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Lublin: SPOTKANIE i WYSTAWA promująca OBÓZ ANARCHISTYCZNY 2015

• Data wydarzenia: 19 czerwca 2015 r.
  • Godziny:
  • Miejsce:
  • Organizator:

19 czerwca 2015, godz. 18:30

ZA\\TARG, ul. Piłsudskiego 17, Lublin

W dniach 10-16 sierpnia 2015, w okolicach Makowa Podhalańskiego, odbędzie się kolejny już wakacyjny Obóz Anarchistyczny. W tym roku, w ramach promocji tego wydarzenia, zorganizowana została wystawa jemu poświęcona. Ma ona charakter informacyjny i podsumowujący ostatnie lata obozów w formie fotograficznej. Wystawa była pokazywana m.in. w Warszawie i Rzeszowie. W najbliższy piątek zostanie zaprezentowana w Lublinie, na Zatargu, tuż przed oraz w trakcie organizowanego tam koncertu (http://zatarg.org/najblizsze-wydarzenia/). Przed koncertem odbędzie się spotkanie poświęcone tematyce Obozu, w czasie którego będzie można dowiedzieć się więcej na jego temat, ewentualnie zadać pytania, jak również zaopatrzyć się w prasę i książki anarchistyczne, oraz wesprzeć anarchistyczne pismo „Inny Świat”.

Startujemy o godzinie 18:30.

Zapraszamy!!!

więcej info na temat Obozu Anarchistycznego tu:

F.A. Lublin

Aktualnie działająca sekcja Federacji Anarchistycznej w Lublinie powstała w roku 2011. Wcześniejsza działalność lubelskich anarchistów po przemianie ustrojowej koncentrowała się najpierw wokół grupy LAGA (Lubelska Autonomiczna Grupa Anarchistów) wchodzącej w skład Międzymiastówki, później Federacji Anarchistycznej na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Następnie, od roku 2001 przez kilka lat aktywna była pierwsza sekcja FA Lublin, angażująca się głównie w działalność antykapitalistyczną, feministyczną, obronę praw lokatorskich i pracowniczych czy pomoc imigrantom (wspólnie z Komitetem Wolny Kaukaz), prowadząc jednocześnie własną działalność wydawniczą.

Jako anarchiści i anarchistki, dążymy do zmiany otaczającej rzeczywistości w kierunku wolności wszystkich i każdej istoty z osobna, równości i sprawiedliwości ogólnospołecznej oraz samorządności i solidarności międzyludzkiej opartej o pomoc wzajemną i inicjatywę oddolną. Angażujemy się w różnorodne formy aktywności wymierzonej we wszelkie formy władzy, zwierzchności, wyzysku i dyskryminacji. Uczestniczymy w szeroko rozumianej działalności antyrządowej, bojkotowaniu oficjalnej polityki czy akcjach antywyborczych. Jesteśmy zdecydowanymi przeciwnikami wszelkich działań i zachowań wypaczających możliwość zgodnego współistnienia, relatywizujących prawdę czy przeczących ludzkiemu zdrowemu rozsądkowi, dlatego angażujemy się w walkę z różnymi formami i obliczami faszyzmu. Naszym celem jest ponadto promowanie życia w harmonii ze środowiskiem naturalnym. Sprzeciwiamy się niszczeniu i zatruwaniu planety przez niepotrzebną i szkodliwą politykę pozyskiwania i wykorzystywania energii czy środków rzekomo mających służyć rozwojowi społecznemu. Jako ludzie nie koncentrujący się wyłącznie na krytyce i burzeniu dotychczasowego porządku, w ramach tworzonego przez nas Lubelskiego Uniwersytetu Krytycznego, wychodzimy do opinii publicznej z propozycjami alternatyw mających zastąpić trwający system. Przewidziane są cykle spotkań i wykładów przedstawiających historię, filozofię i perspektywy rozwoju anarchizmu, jak również warsztaty mające za zadanie zapoznawać obecne społeczeństwo począwszy od jego najmłodszych członków z ideą i istotą budżetu partycypacyjnego i demokracji uczestniczącej jako podstaw istnienia przyszłego wolnego społeczeństwa.

Strona www: https://pl-pl.facebook.com/pages/Federacja-Anarchistyczna-Lublin/155961147829704 E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.