Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /
A+ R A-

Poznań: Spotkanie Wolnościowej Sieci Regionalnej

  • Data wydarzenia: 28 listopada 2015 r.
  • Godziny:
  • Miejsce:
  • Organizator:

Zapraszamy was wszystkich na spotkanie Wolnościowej Sieci Regionalnej, które odbędzie się 28.11 ( sobota) od godz. 12.00 do 18.00 na skłocie Rozbrat ul. Pułaskiego 21A w Poznaniu.

Będziemy rozmawiać o szerszej współpracy, integrować i dzielić się doświadczeniami. Spotkanie zostało podzielone na bloki z krótkimi 15-20 min. wystąpieniami, po których zapraszamy was do dyskusji i dzielenia się doświadczeniami w temacie, czy refleksjami. Zapraszamy tak już aktywne jednostki i środowiska, jak i chcących zacząć działać i organizować opór w swoich miejscowościach. Jeśli chcecie dowiedzieć sie szczegółów i zgłosić swój udział w spotkaniu piszcie na maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na spotkaniu będą dostępne materiały propagandowe, będzie też stoisko ACK oraz Bractwo Trojka, gdzie będzie można zaopatrzyć się w literature anarchistyczną.

Blok @Regionalistyczny

+ Krótko o @Regionalizmie - z czym to jeść, oraz doświadczenia ruchu @ dotyczące tej formy organizowania się.

+ krótkie prezentacje; co robicie i jak działacie u siebie ( 3 min. wystąpienia)

+ sieć kolportażu materiałów anarcholskich i współtworzenie gazety ulicznej A-TAK

+ powołanie do życia anarchistycznej sieci regionalnej

Blok Pracowniczy

+ Jak działać lokalnie w kwestiach pracowniczych i dlaczego jest to tak ważne.

Zakłady pracy a najczęściej wielkie magazyny, centra logistyczne i montownie powstają jak grzyby po deszczu na obrzeżach miast i w gminach ościennych. Korzystają z zastanej infrastruktury, płacąc lub wcale mniejsze podatki i inne opłaty oraz zatrudniając pracowników na umowach śmieciowych, korzystając też z lokalnego rynku pracy, który w niektórych regionach był dotknięty bezrobociem.

+ Niepewne i elastyczne zatrudnienie dotyczy nas wszystkich. Nas samych albo naszego najbliższego otoczenia. Umowy śmieciowe torują sobie drogę także w tych sektorach, gdzie do tej pory zatrudnienie było stabilne, np. w służbie zdrowia. Problem ten dotyka czasami częściej szpitale i placówki zdrowia w mniejszych, powiatowych miastach niż w dużych aglomeracjach. Dlaczego ważne jest przeciwdziałanie śmieciowym umowom? Co możemy w tej sprawie zrobić?

Blok Ekologiczny

+ WSTĘP DO ZIELONEGO ANARCHIZMU

Słów kilka o zielonym anarchiźmie. Czy walka o naturę może być walką społeczną? O kopalniach odkrywkowych oraz wyzwaniach, które stoją przed obrońcami przyrody w kontekście nowego rządu. Dlaczego warto angażować się w konflikty ekologiczne? Krótka prezentacja, w czasie której
postaram się rozwinąć te zagadnienia.

+ Współpraca ze społecznością lokalną przeciwko powstawaniu niechcianych inwestycji, na przykładzie protestów przeciwko fermom futrzarskim.

Władza, zarówno na szczeblu centralnym jak i lokalnym, wyrażając zgodę na inwestycje, które są kontrowersyjne, rzadko bierze pod uwagę dobro społeczności lokalnej. Liczy się inwestor i jego zysk. Taka sytuacja rodzi niezgodę i bunt ze strony mieszkańców, którzy domagają się pełnego
wpływu na to, co ma się dziać w ich miejscowości. Na przykładzie protestów mieszkańców zagrożonych fermami futrzarskim postaram się pokazać jak wielki potencjał oporu mają te całkowicie oddolne zrzeszenia.

Blok Antynacjonalistyczny / antyfaszystowski

Antyfaszyzm w działaniu.

Dowiesz się jakie działania antyfaszystowskie możesz podejmować w swoim otoczeniu, a także jakie zachowywać środki bezpieczeństwa. Jak wychodzić z inicjatywą, by działania nie ograniczały się do doraźnych odpowiedzi na nacjonalistyczne akcje ?

Blok warsztatowy

+ ABC demonstranta - warsztat prawno/praktyczny tyczacy się organizowania, udziału, zachowań policji, represji, higieny na akcjach itp.

+ warsztat medialny

+ warsztat robienia banerów

Program i informacje, którą otrzymaliście prosimy podać dalej.
Do zobaczenia

https://www.facebook.com/events/740871209351736/

Redakcja

Redakcja

Strona www: www.federacja-anarchistyczna.pl E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.