Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Kraków: Laboratorium Myśli #2. Murray Bookchin – Przebudowa społeczeństwa

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z niezwykle ciekawym tekstem i, przede wszystkim, do gorącej dyskusji na kolejnym spotkaniu Laboratorium Myśli. Tym razem bierzemy na warsztat fragmenty „Przebudowy społecznej” Murraya Bookchina – amerykańskiego anarchisty, głównego teoretyka ekologii społecznej i twórcy pojęcia wolnościowego municypalizmu. Wspólnie zastanowimy się nie tylko nad przyczynami niepowodzenia socjalizmu proletariackiego w XX wieku, ale również nad współczesnymi perspektywami dla anarchizmu i ruchów lewicowych na świecie.

Lektura: Murray Bookchin, Przebudowa społeczeństwa
[tł. z jęz. ang. Iwo Czyż], Poznań : Oficyna Wydawnicza Bractwa „Trojka” : Poznańska Biblioteka Anarchistyczna, 2009.
Rozdział 6 i 7.

Tekst dostępny :

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 22.05, o godzinie 17.00 w Masolit Books&Cafe (ul. Felicjanek 4).
Wydarzenie w serwisie Facebook: http://bit.ly/1ODb0j8

F.A. Kraków

Krakowska Sekcja Federacji Anarchistycznej działa nieprzerwanie od roku 1989. Na przestrzeni tego  okresu przez grupę przewinęło się wielu aktywistów. Do najważniejszych działań podejmowanych niegdyś przez krakowską sekcję należy zaliczyć „Akcję Kontrbal” czyli protesty przeciw pseudocharytatywnemu balowi organizowanemu corocznie przez prezydenta Krakowa, pomoc prawną dla obdżektorów, szereg inicjatyw związanych z ludobójczą wojną w Czeczenii m.in. Komitet Wolny Kaukaz, protesty antywojenne czy angażowanie się w ruchy protestu uczniów i studentów. W ostatnich latach nastąpiła w grupie znaczna zmiana pokoleniowa. Obecnie koncertuje ona swoje działania na promocji demokracji bezpośredniej, wspieraniu grup wykluczonych m.in. lokatorów i bezdomnych oraz działalności informacyjnej: spotkania filmowe, wydawanie broszur, prowadzenie strony internetowej i biblioteki.

Strona www: fakrakow.wordpress.com/ E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.