Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Kraków: Ostatni sabat czarownic - o ustawie antyterrorystycznej słów kilka

• Data wydarzenia: 11 czerwca 2016 r.
  • Godziny:
  • Miejsce:
  • Organizator:

Zapraszamy do spotkania się na – być może – ostatnim już sabacie czarownic – niedługo zacznie się polowanie!

W nadchodzącym tygodniu najprawdopodobniej wejdzie w życie ustawa „antyterrorystyczna”, która nas pozbawi szeregu swobód i praw, takich jak np. prawo do prywatności, służbom specjalnym da nieograniczone możliwości inwigilacji, a rządzącej partii możliwość likwidacji swoich politycznych przeciwników metodami przypominającymi średniowieczne dochodzenia i procesy czarownic.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, co ta ustawa zmienia w dotychczasowym prawie, na jakiej podstawie ABW będzie mogło blokować strony internetowe i odwoływać zgromadzenia publiczne, a także w jakiej temperaturze przetapiają się ludzkie kości palone na stosie, przyjdź do klubu Nawojka (ul. Reymonta 11) w niedzielę (12.06) o godzinie 11.00!

Wydarzenie w serwisie Facebook: http://bit.ly/1ZGy1To

F.A. Kraków

Krakowska Sekcja Federacji Anarchistycznej działa nieprzerwanie od roku 1989. Na przestrzeni tego  okresu przez grupę przewinęło się wielu aktywistów. Do najważniejszych działań podejmowanych niegdyś przez krakowską sekcję należy zaliczyć „Akcję Kontrbal” czyli protesty przeciw pseudocharytatywnemu balowi organizowanemu corocznie przez prezydenta Krakowa, pomoc prawną dla obdżektorów, szereg inicjatyw związanych z ludobójczą wojną w Czeczenii m.in. Komitet Wolny Kaukaz, protesty antywojenne czy angażowanie się w ruchy protestu uczniów i studentów. W ostatnich latach nastąpiła w grupie znaczna zmiana pokoleniowa. Obecnie koncertuje ona swoje działania na promocji demokracji bezpośredniej, wspieraniu grup wykluczonych m.in. lokatorów i bezdomnych oraz działalności informacyjnej: spotkania filmowe, wydawanie broszur, prowadzenie strony internetowej i biblioteki.

Strona www: fakrakow.wordpress.com/ E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.