Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Kraków: Laboratorium Myśli #3. Emma Goldman – Prawa wyborcze dla kobiet

• Data wydarzenia: 23 czerwca 2016 r.
  • Godziny:
  • Miejsce:
  • Organizator:

Zapraszamy Wszystkich i Wszystkie na trzecie spotkanie Laboratorium Myśli.
Laboratorium Myśli to cykliczne spotkania dyskusyjne o tekstach, bez podziału ról na uczących i uczonych, czy ekspertów i laików. Podczas najbliższego spotkania skupimy się na eseju Emmy Goldman – Prawa wyborcze dla kobiet.

Lektura:
Emma Goldman, Prawa wyborcze dla kobiet, [w:] Anarchizm i inne eseje, Poznań: Oficyna Wydawnicza Bractwa „Trojka” : Biblioteka Klasyków Anarchizmu, 2015.

Tekst w formacie pdf: http://bit.ly/28NSbHp

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 26.06, o godzinie 17.00 w Massolit Books&Cafe (ul. Felicjanek 4).
Wydarzenie w serwisie Facebook.

F.A. Kraków

Krakowska Sekcja Federacji Anarchistycznej działa nieprzerwanie od roku 1989. Na przestrzeni tego  okresu przez grupę przewinęło się wielu aktywistów. Do najważniejszych działań podejmowanych niegdyś przez krakowską sekcję należy zaliczyć „Akcję Kontrbal” czyli protesty przeciw pseudocharytatywnemu balowi organizowanemu corocznie przez prezydenta Krakowa, pomoc prawną dla obdżektorów, szereg inicjatyw związanych z ludobójczą wojną w Czeczenii m.in. Komitet Wolny Kaukaz, protesty antywojenne czy angażowanie się w ruchy protestu uczniów i studentów. W ostatnich latach nastąpiła w grupie znaczna zmiana pokoleniowa. Obecnie koncertuje ona swoje działania na promocji demokracji bezpośredniej, wspieraniu grup wykluczonych m.in. lokatorów i bezdomnych oraz działalności informacyjnej: spotkania filmowe, wydawanie broszur, prowadzenie strony internetowej i biblioteki.

Strona www: fakrakow.wordpress.com/ E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.