Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Kraków: Solidarnościowy obiad - benefit dla trzech anarchistów z Warszawy

• Data wydarzenia: 09 lipca 2016 r.
  • Godziny:
  • Miejsce:
  • Organizator:

tło

23 maja 2016 policja aresztowała w Warszawie trzech anarchistów. Są oskarżeni o posiadanie materiałów wybuchowych oraz usiłowanie ich użycia – podpalenie radiowozu. Chociaż samo podpalenie de facto nie miało miejsca, przez media i policję są oni nazywani terrorystami. Są to poważne oskarżenia– grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Do zatrzymania aktywistów doszło na przednówku wprowadzenia przez władzę ustawy antyterrorystycznej. Masowe media w tym czasie rozpowszechniały propagandę władz mającą na celu uzasadnienie wprowadzenia owej ustawy. Co znamienne, tuż przed wejściem w życie ustawy 10 maja, 23 maja oraz 30 maja w kilku miastach Polski miała miejsca seria fałszywych alarmów bombowych, które prowadziły do ewakuacji miejsc takich jak redakcje prasy i telewizji, centra handlowe, czy banki.

Fundamentami środowiska anarchistycznego są pomoc wzajemna, solidarność, siostrzeństwo i braterstwo dlatego zapraszamy Was na obiad benefitowy, podczas którego będziemy zbierać środki finansowe, które w całości zostaną przekazane wsparcie zatrzymanych i opłacenie prawników.

Spotykamy się w niedzielę 17 lipca o 16.00 na Warsztacie (ul. Zabłocie 9a/9b).

Wydarzenie w serwisie Facebook: http://bit.ly/29KktqE
Więcej informacji na stronie poświęconej sprawie: https://wawa3.noblogs.org/

F.A. Kraków

Krakowska Sekcja Federacji Anarchistycznej działa nieprzerwanie od roku 1989. Na przestrzeni tego  okresu przez grupę przewinęło się wielu aktywistów. Do najważniejszych działań podejmowanych niegdyś przez krakowską sekcję należy zaliczyć „Akcję Kontrbal” czyli protesty przeciw pseudocharytatywnemu balowi organizowanemu corocznie przez prezydenta Krakowa, pomoc prawną dla obdżektorów, szereg inicjatyw związanych z ludobójczą wojną w Czeczenii m.in. Komitet Wolny Kaukaz, protesty antywojenne czy angażowanie się w ruchy protestu uczniów i studentów. W ostatnich latach nastąpiła w grupie znaczna zmiana pokoleniowa. Obecnie koncertuje ona swoje działania na promocji demokracji bezpośredniej, wspieraniu grup wykluczonych m.in. lokatorów i bezdomnych oraz działalności informacyjnej: spotkania filmowe, wydawanie broszur, prowadzenie strony internetowej i biblioteki.

Strona www: fakrakow.wordpress.com/ E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.