Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Wrocław - Obywatelskie Obchody Dnia Policji

• Data wydarzenia: 24 lipca 2016 r.
  • Godziny:
  • Miejsce:
  • Organizator:

Obywatele i Obywatelki!

W dniu Święta Policji zapraszamy Was do wspólnego wyrażenia szacunku i podziwu (a czasami niedowierzania!) dla naszych mundurowych oraz ich zasług w służbie prawa i porządku publicznego!

Jak mówił poeta słowami piosenki ‘Są w całej Polsce od gór aż do morza jako te chabry pośród łanów zboża’ – podziękujmy im zatem za wszystko, co dla nas robią. Podziękujmy im za to, że są! Doceńmy ich obecność na ulicach i podwórkach, skwerach i w parkach, nad rzeką i w górach! Ich stanowczość pod drzwiami naszych mieszkań po zmroku i czujność na zmiany sygnalizacji świetlnej. Ich zdolności interpersonalne. WOW! Pokażmy tego dnia, że potrafimy docenić maniery i dżentelmenerię tam, gdzie nikt nie patrzy (lub gdzie każdy boi się spojrzeć) – w radiowozach i na komisariatach.

W niedzielne popołudnie zbierzemy się na skrzyżowaniu Świdnickiej i Oławskiej, by podziękować niezłomnym funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom za ich posługę społeczeństwu. Podczas uroczystego apelu opowiemy o tych czynach, które napawają nas dumą i podzielimy się swoimi refleksjami oraz doświadczeniami, do czego zachęcamy również Was. Każdego zapraszamy do opowiedzenia swojej historii z policją w roli głównej. Zachęcamy też do pisania listów z podziękowaniami – wszystkie je odczytamy. Nie bądźmy bierni – bierzmy przykład z policji! Kochajmy policję tak, jak ona nas kocha!

W programie uroczystości zaplanowaliśmy gry i zabawy edukacyjne oraz warsztaty z odpowiedniego zachowania się (wszak specyficzny savoir vivre to ich cecha dystynktywna naszych opiekunów), poprowadzone przez policjanta. Naszym gościem specjalnym będzie Komisarz Pies – wzorowy przykład zachowania i przyjaciel młodzieży! WOW!

Przyjdźcie tłumnie! Zabierzcie ze sobą dzieci! I braci mniejszych! I przynieście prezenty dla naszych ukochanych funkcjonariuszy!
Będzie wata cukrowa (chyba)! I muzyka (jakaś)!

www.fa.wolnywroclaw.plhttps://www.facebook.com/events/1626317034350723/