Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

03-04.09 - Warszawski Niezależny Kiermasz Książek 2016

• Data wydarzenia: 03 września 2016 r.
  • Godziny:
  • Miejsce:
  • Organizator:

Warszawski Niezależny Kiermasz Książek 2016 odbędzie się 3 i 4 września. Jest to kontynuacja kiermaszu i zinefestu, które odbyły się podczas Wolnych Dni Aktywizmu w maju 2015 roku na terenie autonomicznego centrum społecznego ADA Puławska.

W tym roku chcielibyśmy zaprosić was do udziału w tym wydarzeniu, którego celem jest zanurzenie się głębiej do świata niezależnych wydawnictw – ale także poza niego. Kierujemy go tych pisarzy, artystów, wydawców i innych ludzi, którzy podzielają zasady autonomicznej samoorganizacji, dla których celem jest nie tylko gromadzenie kapitału i którzy podzielają pogląd że kultury nie można oddzielić od życia politycznego i społecznego.

Celem kiermaszu jest zapewnienie otwartej platformy do wymiany wiedzy i doświadczeń z wielu dziedzin szeroko pojętej kultury. Może piszesz książki, publikujesz książki dla dzieci, robisz fanzine, planujesz uruchomienie niezależnej księgarni lub wydawnictwa czy też angażujesz się w inne rzeczy. Zapraszamy ciebie do Warszawy jesienią tego roku.

Przynieś książki, czasopisma, filmy. Może chcesz przygotować referat lub warsztat, przyjść i spotkać się z ludźmi, nauczyć się czegoś nowego. Pamiętaj, wiedza to potęga, więc przyjdź i wymień się nią z innymi!

Podczas kiermaszu chcielibyśmy zająć się następującymi zagadnieniami w formie dyskusji i / lub warsztatów.

• niezależne wydawnictwo: co oznacza i czemu go potrzebujemy,
  • anatomia niezależnego wydawnictwa: organizacja, finansowanie, dystrybucja,
  • nowe technologie w tworzeniu niezależnych wydawnictw,
  • niezależne wydawnictwa dla dzieci i młodzieży,
  • ilustracje i powieści graficzne,
  • kolektywy tłumaczące / narzędzia dla osób tłumaczących.

Program dopiero powstaje, więc wszelkie pomysły są mile widziane – zapraszamy do zaangażowania się i współtworzenia kiermaszu. Wszystkie najnowsze informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej:warsawbookfair.esy.es .

Informacje o kiermaszu będą pojawiały się głównie po polsku i angielsku, i głównie w tych językach będziemy mogli zapewnić tłumaczenia dyskusji oraz warsztatów. Będziemy jednak szczęśliwi, jeżeli pojawią się publikacje także w innych językach.