Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /
A+ R A-

“Anonymous” na nowy sezon DKF-u

W poniedziałek pierwsza po dłuższej przerwie projekcja i dyskusja w ramach anarchistycznego Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Również pierwsza w nowym lokalu Kawiarni Naukowej. Oglądamy “Anonymous. Historię haktywizmu” – świeży film o historii wolnościowego ruchu hakerów, który znamy przede wszystkim ze wspólnego protestu przeciw ACTA. Poniedziałkowe spotkanie rozpoczyna regularny cykl.

Jak pisze Alterkino:

Film Briana Knappenbergera to wielowarstwowa analiza świata hakerów, którzy osobiście (nieraz godząc się na porzucenie anonimowości) opowiadają o historii i działaniach ruchu Anonymous. Jest to być może pierwszy portret haktywistów jako prawdziwych rewolucjonistów, który może służyć jako kapsuła czasu, jeśli w przyszłości takie akcje, jak strajki i pospolite ruszenia w sieci, staną się nowym modelem nieposłuszeństwa obywatelskiego na skalę globalną.

Start: poniedziałek, 12 listopada, godz. 19,
Kawiarnia Naukowa, ul. Szeroka 10.
Gdzie i o której koniec – zobaczymy.
Wjazd 3 zł.

Dołącz i zaproś znajomych w ramach wydarzenia na Facebooku!

 

Rezerwujcie co drugi poniedziałek. Nasz DKF jest cykliczną imprezą. Za każdym razem, oprócz projekcji filmów, przewidujemy dyskusje, prezentacje, ciekawostki. Na kolejne spotkanie zapraszamy szczególnie informatyków. Szczegóły niebawem!

F.A. Kraków

F.A. Kraków

Krakowska Sekcja Federacji Anarchistycznej działa nieprzerwanie od roku 1989. Na przestrzeni tego  okresu przez grupę przewinęło się wielu aktywistów. Do najważniejszych działań podejmowanych niegdyś przez krakowską sekcję należy zaliczyć „Akcję Kontrbal” czyli protesty przeciw pseudocharytatywnemu balowi organizowanemu corocznie przez prezydenta Krakowa, pomoc prawną dla obdżektorów, szereg inicjatyw związanych z ludobójczą wojną w Czeczenii m.in. Komitet Wolny Kaukaz, protesty antywojenne czy angażowanie się w ruchy protestu uczniów i studentów. W ostatnich latach nastąpiła w grupie znaczna zmiana pokoleniowa. Obecnie koncertuje ona swoje działania na promocji demokracji bezpośredniej, wspieraniu grup wykluczonych m.in. lokatorów i bezdomnych oraz działalności informacyjnej: spotkania filmowe, wydawanie broszur, prowadzenie strony internetowej i biblioteki.

Strona www: fakrakow.wordpress.com/ E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.