Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Żądamy informacji – AKCJA!

• Data wydarzenia: 15 listopada 2012 r.
  • Godziny:
  • Miejsce:
  • Organizator:

Po raz kolejny “władze” miasta pokazują, jak bardzo cenią podmiotowość swojego mocodawcy – społeczeństwa. Magistrat wytypował do zamknięcia 25 szkół, ale nie chce powiedzieć, których. Może jesteśmy zbyt głupi lub nieodpowiedzialni, by to wiedzieć? Otóż nawet państwo wspaniałomyślnie przyznaje nam do tego prawo.

Tymczasem wiceprezydent Krakowa ds. edukacyjnych oświadczyła publicznie, że “każdy dyrektor szkoły może się domyślić, czy jego placówka jest zagrożona likwidacją. (…) Nie ma sensu, by już teraz informować szkoły o zagrożeniu.”

Każdy z nas może zaprotestować w dość skuteczny sposób, co lepsze, nie ruszając się z domu. Wystarczy wypełnić i wysłać wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Urząd będzie miał obowiązek odpowiedzieć. Nawet, jeśli odpowiedź będzie wymijająca, możemy domagać się jej na piśmie, co już pociąga za sobą pracę urzędników i pewne koszty.

Pokażmy urzędnikom, gdzie ich miejsce!

Jak to zrobić?

1. Wypełniasz wniosek i wysyłasz do urzędu. Możesz także wypełnić podobny wniosek na stronie urzędu. Lub pobrać plik DOC, uzupełnić swoje dane, wydrukować i wysłać pocztą.
2. Urząd odpowie, że sposób dostarczenia danych np. na płycie kosztuje tyle a tyle i zapyta, czy chcesz tych danych dokładnie w tej formie.
3. Możesz wtedy odpisać, że wystarczy on-line. To ważne, bo jeśli tego nie zrobisz, mogą Cię obciążyć kosztami wykonania kopii.

Żeby akcja była skuteczna, musi być masowa. Poinformuj znajomych!

F.A. Kraków

Krakowska Sekcja Federacji Anarchistycznej działa nieprzerwanie od roku 1989. Na przestrzeni tego  okresu przez grupę przewinęło się wielu aktywistów. Do najważniejszych działań podejmowanych niegdyś przez krakowską sekcję należy zaliczyć „Akcję Kontrbal” czyli protesty przeciw pseudocharytatywnemu balowi organizowanemu corocznie przez prezydenta Krakowa, pomoc prawną dla obdżektorów, szereg inicjatyw związanych z ludobójczą wojną w Czeczenii m.in. Komitet Wolny Kaukaz, protesty antywojenne czy angażowanie się w ruchy protestu uczniów i studentów. W ostatnich latach nastąpiła w grupie znaczna zmiana pokoleniowa. Obecnie koncertuje ona swoje działania na promocji demokracji bezpośredniej, wspieraniu grup wykluczonych m.in. lokatorów i bezdomnych oraz działalności informacyjnej: spotkania filmowe, wydawanie broszur, prowadzenie strony internetowej i biblioteki.

Strona www: fakrakow.wordpress.com/ E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.