Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Łódź: Wandalizm - spotkanie Klubu Myśli Nieoswojonej

• Data wydarzenia: 26 stycznia 2011 r.
  • Godziny: 17.30
  • Miejsce: Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ (ul. Jaracza 78).
  • Organizator:
Klub Myśli Nieoswojonej zaprasza na swą kolejną odsłonę. Tym razem poświęconą zjawisku wandalizmu. O jego historii, zasięgu i znaczeniu opowie Natalia Królikowska. Wykładowi, złożonemu w głównej mierze z analizy i interpretacji zjawiska, towarzyszyć będzie dyskusja z uczestnikami spotkania, na które zapraszamy zarówno zwolenników, jak i przeciwników tego typu nielegalnej formy aktywnosci.
Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę,
F.A. Łódź

Początki działalności Federacji Anarchistycznej Łódź sięgają końca lat osiemdziesiątych i działającej w mieście Pomarańczowej Alternatywy.  Akcje w owym czasie skupiały się głównie na organizacji happeningów i  demonstracji  mających na celu zwiększenie zakresu swobód obywatelskich i dyskredytację ówczesnych  władz. Po okresie przemian systemowych łódzcy anarchiści skoncentrowali swoje działania wokół tematów ekologicznych i antymilitarystycznych, organizując demonstracje i wydając własne pismo „Ortodox”. Od połowy lat dziewięćdziesiątych łódzcy działacze poszerzają zakres swoich zainteresowań o tematy pracownicze (współtworząc związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza), antyrasistowskie (demonstracje, konferencje, organizacja akcji Kolorowa Tolerancja), ekologiczne (pokazy filmowe i pikiety).  Osobną działalnością stanowi organizowana od 10 lat akcja rozdawania najbiedniejszym mieszkańcom naszego miasta darmowych posiłków (Food not Bombs), których udało się już wydać ponad 30 tysięcy.  W chwili obecnej działacze Federacji Anarchistycznej Łódź uczestniczą również w działaniach innych grup wolnościowych i ekologicznych w Łodzi.