Zaloguj

Federacja Anarchistyczna

Jesteś tu: Start / Sekcje FA / Poznań / Publicystyka /
A+ R A-

Konkurs na plakat anarchistyczny

Nieformalna Grupa na rzecz Koordynacji Anarchistycznej ogłasza konkurs na plakat promujący anarchizm. Chcielibyśmy żeby wasze propozycje były oryginalne i odważne ale też zrozumiałe i czytelne w przekazie. Czekamy więc na plakat, który przykuje uwagę przechodnia – przyciągnie wzrok i sprawi, że nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Żywa, nawet krzykliwa stylistyka, soczyste kolory lub odwrotnie - dosadna i dostojna poetyka czerni i bieli czy co tylko wam się ubzdura i wymarzy. Ważne żeby chwyciło za gardło, ukłuło w bok, wznieciło emocje i zainteresowało na tyle żeby nasz przechodzień zechciał zgłębić temat i wskoczyć na stronę, do której odsyłać będzie plakat. I tu kolejna nasza prośba – uwzględnijcie w swoich projektach miejsce na adres strony. Plakat ma być częścią ogólnopolskiej akcji propagującej anarchizm, najlepiej więc będzie jeśli każda z zainteresowanych nim grup czy osób zyska możliwość „dokończenia” go zgodnie z lokalnym zasobem i potrzebą. Zostawcie więc dla nich miejsce, w którym umieszczą stronę swojej grupy lub taką, która najbardziej im odpowiada. Ślijcie wasze dzieła i dziełka w PDF, w rozdzielczości najlepiej 300 dpi i w dwóch formatach – A3 i A4. Czekamy niecierpliwie przebierając nóżkami! Jak na przyzwoity konkurs przystało, przewidzieliśmy oczywiście nagrody w postaci książek zaprzyjaźnionego wydawnictwa anarchistycznego Bractwo Trojka (http://www.bractwotrojka.pl/ ). Poza tym wybrany plakat (lub plakaty) zdobić będzie ulice niezliczonych miast, miasteczek i wsi, co z pewnością mile połechcze ego autora/rki/ów i stanowić będzie dodatkową nagrodę. Przy czym rościmy sobie prawo do wyboru jednego lub kilku zwycięzców, którzy otrzymają nagrody książkowe oraz wyboru jednego, kilku lub żadnego z plakatów do rozpowszechniania na potrzeby ruchu. Na wasze prace czekamy do 10 czerwca.
Nadsyłajcie je na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Redakcja

Redakcja

Strona www: www.federacja-anarchistyczna.pl E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.