FASekcja FA Śląsk

Katowice: Akcja przeciwko brutalności i bezkarności policji

W dniu 9 października na ulicy Stawowej w Katowicach na przeciwko komisariatu, odbyła się pikieta zorganizowana przez FA Śląsk. O godzinie 12:00 zebrała się grupa ok. 25 osób, chcących wyrazić swój sprzeciw wobec brutalności policji, mediom promującym tylko zakończone sukcesem akcje policji oraz wobec istnieniu zawodu policjanta (w obecnej formie) w ogóle.

Gdy czarno-czerwone flagi powiewały na lekkim wietrze, przechodniom zostały rozdane 2 rodzaje ulotek informujących o kompromitujących poczynaniach policjantów min. w Nowym Targu lub na Śląsku, w nakładzie ok. tysiąca egzemplarzy.

Akcja spotkała się z bardzo pozytywną reakcją odbiorców. Mogliśmy usłyszeć szczere słowa poparcia i uznania z ust starszych jak i młodszych przechodniów i rozmówców. Zostaliśmy zapewnieni z ich strony o chęci wsparcia min. w razie konfrontacji fizycznej z policjantami, do której jednak nie doszło. Akcja nie została zalegalizowana, nie doszło jednak nawet do spisania jej uczestników. Obecność policji dała się odczuć jedynie dzięki przechadzającym się po Stawowej tajniakom, jednak niezbyt dobrze zakonspirowanym.

Mieliśmy niekłamaną przyjemność obkleić znak informujący o posterunku vlepkami z hasłami „still not loving police”, które również zostały rozdane zainteresowanym. Nie obyło się też bez przyklejenia vlepki na znak przez jednego z przechodniów, który zrobił to z wielkim impetem i radością.

Nasza pikieta została wsparta obecnością zarówno innych sekcji FA, jak i anarchistów niezrzeszonych.

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *