Zapowiedzi

Uchodźcze opowieści – spotkanie otwarte

Uchodźcze opowieści, czyli rozmowa i dyskusja z Hanem z Sailors Without Borders (SWB).

Opowieści o działaniu bezpośrednim w pomocy uchodżcom i uchodźczyniom. Osoba, która powróciła z “frontu” podzieli się swoją narracją dotyczącą działania w grupie Żeglarze Bez Granic. Opowie o marcowej wyprawie do grecji.

Chios, zaraz po Lesbos, jest kolejnym pomostem na drodze uchodźców i uchodźczyń do europy. Leży bardzo blisko turcji. Do plaż wyspy codziennie, nawet po uchwaleniu paktu między Unią Europejską a turcją, przybija co najmniej kilkadziesiąt do kilkuset osób. Przed paktem można je było liczyć w tysiącach. Działa tam wiele formalnych i nieformalnych organizacji pomocowych, jednak obozy i hot spoty stale borykają się z niewystarczającą ilością rąk do pracy lub zasobów. Największym problemem jest jednak tonięcie pontonów przepełnionych ludźmi na niewielkim fragmencie Morza Śródziemnego.

Żeglarze Bez Granic (Sailors Whitout Borders) to grupa doświadczonych żeglarzy zajmujących się przeprowadzaniem jachtów i najmowaniem się na nie jako załoga. Postanowili zadziałać i wykorzystać swoje zdobywane latami profesjonalne umiejętności żeglarskie, by pomagać uchodźcom i uchodźczyniom tonącym w morzu.

Zapraszamy serdecznie!

14 kwietnia w godzinach 19:00 – 21:30
Ada Puławska, ul. Puławska 37, warszawa
wydarzenie na facebooku

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *