Zapowiedzi

31 maja – Stop represjom! Wszystkie jesteśmy terroryst.k.ami!

Demonstracja STOP REPRESJOM! WSZYSTKIE JESTEŚMY TERRORYST.K.AMI!

31 maja 2017, godzina 12.00
Sąd Rejonowy dla M.St. Warszawy
ul. Marszałkowska 82, Warszawa

Zapraszamy na demonstrację solidarnościową w dniu pierwszej rozprawy warszawskiej trójki.

Po demo otwieramy dla was Cafe Kryzys (Wilcza 30), w którym czekać będzie wegańska szama i atrakcje przygotowane przez Anarchistyczny Czarny Krzyż: antywięzienne rapy, dyskusja i pisanie listów do osób uwięzionych. Więcej informacji o tym, co się wydarzy szukajcie na stronach: ack.most.org.pl i wawa3.noblogs.org!

INFO:
Pierwsza rozprawa w głośnej sprawie warszawskiej trójki odbędzie się ponad rok od ich zatrzymania – 31 maja 2017r.

Dla przypomnienia, 23 maja 2016 w warszawie jednostka antyterrorystyczna zatrzymała trzech anarchistów. Oskarżono ich o posiadanie materiałów wybuchowych oraz stworzenie zagrożenia dla zdrowia wielu osób i/lub mienia wielkiej wartości. Policja zorganizowała konferencję prasową, po której media przez wszystkie przypadki odmieniały słowo „terroryści”. Minister wręczył medale dzielnym funkcjonariuszom, a trzech zatrzymanych zamknięto na cztery miesiące w izolatkach na oddziale dla najniebezpieczniejszych przestępców. Po czwartej analizie eksperckiej prokuratura była zmuszona przyznać, że nie mogło być mowy ani o materiałach wybuchowych, ani zagrożeniu dla czyjegokolwiek zdrowia. Zmieniono zarzuty na… próbę zniszczenia mienia. Sąd uchylił również wszystkie środki zapobiegawcze zastosowane wobec warszawskiej trójki (dozór policyjny, kaucję, zakaz wyjeżdżania z kraju itp.).
Obecnie równolegle toczy się postępowanie ws. przekroczenia uprawnień przez policję oraz tortur, jakim poddani byli anarchiści w dniu zatrzymania.

Dlaczego władzy tak zależało na doklejeniu warszawskiej trójce łatki „terrorystów”?
Ich zatrzymanie miało miejsce tuż przed wprowadzeniem w życie tzw. Ustawy Antyterrorystycznej. W tamtym czasie byłyśmy świadkami wielu innych „udanych akcji antyterrorystycznych” (m.in. cała seria fałszywych alarmów bombowych). Miały one zapewne uzasadnić wprowadzenie prawa, które de facto daje policji i wszelkiego rodzaju służbom nieograniczone możliwości inwigilacji i represjonowania, jednocześnie nie zapewniając społeczeństwu żadnych mechanizmów kontroli nad nimi. Tak zwana Ustawa Antyterrorystyczna jest kolejnym krokiem władzy w kierunku tworzenia autorytaryzmu.

Prawie rok od wprowadzenia ustawy widzimy, że ma ona realne konsekwencje dla życia i funkcjonowania nie tylko osób zaangażowanych w ruchy oporu, ale także cudzoziemek i cudzoziemców, organizacji pozarządowych czy osób z tzw. opozycji.

Przede wszystkim w minionym roku mogłyśmy zaobserwować zwiększone zainteresowanie służb ruchem anarchistycznym. Namawianie do współpracy przez zastraszanie, nachodzenie rodzin, inwigilowanie miejsc skojarzonych z ruchem stały się naszą codziennością. W narastających represjach widzimy lęk władzy przed możliwością zbudowania przez społeczeństwo skuteczniejszych form oporu niż petycje i pokojowe marsze. Ruch anarchistyczny jako jeden z nielicznych mógłby zaproponować bardziej radykalne formy oporu, a kryminalizowanie członkiń ruchu i podciąganie naszej działalności pod działalność „terrorystyczną” ma na celu odizolowanie go od społeczeństwa.

31 maja spotykamy się, żeby okazać solidarność z oskarżonymi towarzyszami i pokazać władzy, że patrzymy jej na ręce. Będziemy tam też po to, żeby wspólnie protestować przeciwko kryminalizowaniu ruchów oporu, przeciwko straszeniu społeczeństwa „zagrożeniem terrorystycznym”, przeciwko autorytarnym zapędom władzy! Kiedy rząd ma apetyt na władzę absolutną, każda i każdy z nas może zostać terroryst(k)ą. Nie damy się uciszyć i nie damy się zastraszyć!

DOJAZD i NOCLEG
Możemy pomóc pokryć koszty waszej podróży do Warszawy, łatwiej i taniej będzie nam organizować dojazd grupowy. Jeśli chcesz przyjechać, sprawdź, czy inne osoby z twojej miejscowości przypadkiem też nie chcą się zabrać. Możemy zapłacić za autobus lub dopłacić do biletu na busa/pkp/wachy do benzyny. Nie chcemy, żeby przyczyny ekonomiczne miały wpływ na twoją obecność, dlatego jeśli potrzebujesz wsparcia – skontaktuj się z nami! Napisz do nas: wawa3 [at] riseup [dot] net
Jeśli chcesz przyjechać wcześniej i potrzebujesz noclegu – daj znać! Mamy ograniczoną ilość miejsca, dlatego im szybciej napiszesz, tym większe szanse, że będziemy mogły pomóc.

Tl;dr :
Pierwsza rozprawa w procesie warszawskiej trójki. Psucie radiowozów to nie terroryzm. Przeciwko torturom, inwigilacji I władzy. Solidarność naszą bronią, przyjdź!

Więcej o represjach oraz ustawie Antyterrorystycznej i innych prawach antywolnościowych:
https://wawa3.noblogs.org/

***

Anarchistyczny Czarny Krzyż – Warszawa

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *