Sekcja FA ŁódźZapowiedzi

17 października Łódź – Łódź dla Puszczy Karpackiej

W trakcie wydarzenia będzie można wysłuchać prelekcji aktywistów z Puszczy Karpackiej ( od 15:00); koncertów ( od 18:00). Będzie można również zjeść wege przysmaki i słodkości, wspierając finansowo aktywistów w Puszczy.
Do nabycia: bandzie, torby z logo Inicjatywy Dzikie Karpaty.
Jeśli przyniesiecie swoją koszulkę, umieścimy na nim logo Puszczy Karpackiej.

Wspieraliśmy już Obóz dla Puszczy, kiedy nastała dla Białowieży czarna godzina.
Podobne zło ma miejsce teraz w Puszczy Karpackiej.
Jako oddolny ruch społeczny, Obrońcy Puszczy Łódź, chcemy udzielić wsparcia aktywistom, którzy obecnie znajdują się w Puszczy Karpackiej. Od 4 sierpnia 2018 roku funkcjonuje tam obóz osób zaangażowanych w ochronę dzikiej przyrody, drzew i zwierząt.
W Puszczy Karpackiej, która jest bardzo wartościowym pod względem przyrodniczym rejonem, występują wszystkie żyjące na terenie Polski duże drapieżniki: niedźwiedzie, żbiki, rysie, wilki i rysie. Żyją drapieżne ptaki – orły i puszczyki. Na tym terenie przetrwało również tysiące drzew o charakterze pomnikowym.
Nasze wydarzenie ma zachęcić ludzi, by stanęli na straży dzikich Karpat.

Krótko o sytuacji w Puszczy Karpackiej:
Lasy Puszczy Karpackiej są zagrożone. Wiosną 2018 zatwierdzono Plan Urządzania Lasu dla Nadleśnictwa Bircza ( Podgórze Przemyskie, teren projektowanego Turnickiego Parku Narodowego).
Plan przewiduje w przeciągu 10 lat wycięcie i wywiezienie 1,5 mln m3 drewna ( 36 tys. 40 tonowych ciężarówek). Lasy Pogórza Przemyskiego chronione są więc obecnie jedynie w ramach parków krajobrazowych i sieci Natura 2000. Jest tam prowadzona intensywna gospodarka leśna nastawiona na pozyskanie drewna oraz gospodarka łowiecka z gęstą siatką łowieckiej infrastruktury, nastawiona na polskich i zagranicznych myśliwych.
Nie całe Bieszczady to Bieszczadzki Park Narodowy. W ramach Parku chronione jest tylko ok. 14% całego terenu Bieszczadów, warto zawalczyć, by chronione było dużo więcej.

Jeśli chcesz wesprzeć aktywistów już dziś, linki poniżej:
-> dołącz do aktywistów (wcześniej poinformuj nas o tym w wiadomości na fb bądź pisząc na dzikiekarpaty@gmail.com)
-> wesprzyj nas rzeczowo – http://bit.ly/2vAGbGd
-> wesprzyj nas finansowo – https://pomagam.pl/dzikiekarpaty

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *