Sekcja FA KrakówZapowiedzi

KRAKÓW SOLIDARNY Z ROŻAWĄ

STOP TURECKIEJ AGRESJI!

Dokładnie cztery lata temu , po miesiącach zaciętych walkach bohaterskich oddziałów YPJ YPG, miasto Kobane w północnej Syrii zostało wyzwolone z rąk tak zwanego Państwa Islamskiego.
W tym samym czasie wielu miejscach miliony ludzi wychodziło na ulice, aby wyrazić swoją solidarność z oporem Kobane i zmusić świat do działania. Teraz gdy w obliczu zbliżającej się inwazji tureckiej, nieuchronnej zdrady ze strony sił amerykańskich i potencjalnej okupacji wojskowej przez różne podmioty państwowe zagrożona jest Demokratyczna Federacja Północnej Syrii dołącz do nas by wyrazić swoją solidarność z mieszkańcami Rojavy. Przyjdź w niedzielę 27 stycznia 2019 roku o 12:00 na ulicę Szewską.

Cały apel dostępny tutaj: http://bit.ly/2S4zWqy

Ekologowie, zbuntujcie się dla Rożawy!

„Ruch Ekologii Mezopotamii” („The Mesopotamia Ecology Movement”) i kampania „Aby Rożawa była znów zielona” (Make Rojava Green Again) nawołują do działań aby zatrzymać wojnę w Północnej Syrii. #RiseUp4Rojava! Wesprzyj Międzynarodowe Dni Oporu 27go i 28go stycznia!
Ludzie w Północnej Syrii i jej demokratycznej administracji są pod atakiem tureckiej armii i jej jihadskiego gangu, które grożą inwazją i okupacją Demokratycznej Federacji Północnej Syrii (Rożawa). Państwo tureckie i jego pełnomocnicy chcą władzy, nafty i ziemi. Tak jak okupowali rejon Afrin od początku 2018, tym razem chcą okupacji całej Północnej Syrii.
Oprócz wywołania katastrofy humanitarnej – powodując niezliczone zgonu cywilów i wypędzanie milionów ludzi z domów – ten atak grozi zniszczeniem rewolucji społecznej opartej na ekologii, wyzwoleniu kobiet i demokracji, która rozwija się w tym regionie.
Czytaj dalej: http://bit.ly/2S4zWqy

27 stycznia 2019r., godzina 12:00 , ulica Szewska (od strony Rynku Głównego)

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/354551495274865/?ref=newsfeed

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *