Zapowiedzi

23 marca warszawa – E-bezpieczeństwo (bezpieczna komunikacja, szyfrowanie itd.)

Warszawska grupa ACK przy współpracy z APE serdecznie zaprasza na cykl zajęć dotyczących e-bezpieczeństwa i nie tylko.
Podczas zajęć przybliżymy zagadnienia dotyczące anonimowego korzystania z internetu, jak i urządzeń elektronicznych (komputery, smartfony, tablety itd.). Pokażemy wam w jaki sposób możecie je zabezpieczyć, które aplikacje są potencjalnie bezpieczniejsze, a których należy unikać.
Dowiecie się dlaczego temat dotyczy każdej i każdego z nas oraz jakimi narzędziami do inwigilacji posługują się służby.
Zajęcia są otwarte dla każdej i każdego, jednak szczególnie zapraszamy osoby, które do tej pory czuły się niepewnie w temacie technologii, aplikacji i komputerów.
Wyjaśnimy wszystko od podstaw.

Zajęcia będą odbywać się w trzygodzinnych blokach co dwa tygodnie.
Startujemy 13 stycznia od 15:30 do 18:30 (ADA)


* Czym jest ADA Puławska?

ADA Puławska to mieszczący się przy ulicy Puławskiej 37 w Warszawie Aktywny Dom Alternatywny, pełniący funkcję autonomicznego centrum społeczno-kulturalnego. Swoją działalność A.D.A. PUŁAWSKA opiera w całości na oddolnej aktywności społecznej. Przyjmując zasadę non-profit, przy Puławskiej 37 stworzona została przestrzeń wspierająca niekomercyjne działania społeczne i kulturalne, inicjowane przez niezależne jednostki, grupy i organizacje. Wszystkie osoby zaangażowane w A.D.A. PUŁAWSKA działają tu jako wolontariusze i wolontariuszki, w ramach kolektywu zorganizowanego niehierarchicznie i podejmującego decyzje bazując na zasadach demokracji uczestniczącej.

Obecnie w A.D.A. PUŁAWSKA funkcjonują: świetlica, sala koncertowo-teatralna, kino, galeria V9, freeshop (wymiennik), warsztat, sala lekcyjna (Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna), ogródek miejski oraz pracownie i warsztaty, z których można korzystać bezpłatnie.

* Jak się z nami skontaktować?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować napisz do nas wiadomość na adres ada.event[at]riseup.net (koncerty, wydarzenia) lub pulawska37[at]riseup.net . Możesz też przyjść na nasze spotkanie, żeby przedstawić swój pomysł na wydarzenie lub opowiedzieć o swojej inicjatywie. Zapraszamy w każdą środę o 20:30 (prosimy wcześniej zapowiedzieć się mailowo).

* Gdzie sprawdzić co dzieje się na Adzie?

www: http://adapulawska.noblogs.org/
facebook: https://www.facebook.com/adapulawska/
facebook APE: https://www.facebook.com/ape.edu/
facebook V9: https://www.facebook.com/GaleriaV9/
lista mailingowa: pulawska37[at]riseup.net
mail (koncerty, wydarzenia): ada.event[at]riseup.net

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *