Zapowiedzi

30 sierpnia warszawa – Wspólne czytanie: Dopóki wszystkie nie będą wolne!

Warszawski Anarchistyczny Czarny Krzyż i Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna zapraszają na wspólne czytanie tekstów napisanych przez osoby uwięzione.

Wspólne czytanie odbywa się w ramach obchodów Międzynarodowego Tygodnia Solidarności z Uwięzionymi Anarchist.k.ami.

Podczas wieczoru przeczytamy na głos kilka wybranych listów, oświadczeń lub komunikatów napisanych przez anarchistki, antyfaszystów, migrantki, aktywistów przebywających w więzieniach na całym świecie. Każda osoba uczestnicząca będzie mogła wziąć udział w czytaniu, można też po prostu przyjść i posłuchać. Razem stworzymy sytuację sprzyjającą poznaniu i przeżyciu słów osób, które zostały zamknięte za murami i kratami. W ten wieczór – choć fizycznie są od nas odizolowani i odizolowane – oddamy im głos, aby poznać ich historie. Po czytaniu porozmawiamy o przekazie, jaki płynie z tych komunikatów, o życiu osób osadzonych, o realiach systemu więziennego, a także o naszych emocjach z tym związanych.

Podczas wieczoru będzie można także napisać list lub pocztówkę do uwięzionych. Dostępne będzie także distro Anarchistycznego Czarnego Krzyża.

piątek 30 sierpnia 2019, godz. 18:30
Jazdów 5a/4
wstęp wolny

***
23-30 sierpnia
Międzynarodowy Tydzień Solidarności z Uwięzionymi Anarchist.k.ami to inicjatywa grup Anarchistycznego Czarnego Krzyża z całego świata. Podczas tygodnia na całym świecie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia i akcje solidarnosciowe upamiętniające uwięzionych anarchistów i anarchistki. To szczególny tydzień w roku, kiedy mobilizujemy się globalnie, aby pokazać naszym przyjaciołom i przyjaciółkom, że nie są sami, i nie są zapomniane.

Dopóki wszystkie nie będą wolne! Dopóki wszyscy nie bądą wolni!

Inne warszawskie wydarzenia w ramach Tygodnia Solidarności:
# Film i dysusja. Dlaczego jesteśmy przeciwko więzieniom? https://www.facebook.com/events/469483057222425/

# Koncert: https://www.facebook.com/events/893493887684888/

www.solidarity.international
Twitter: @solidarity_week

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *