Zapowiedzi

11 listopad Warszawa – Za Wolność Waszą i Naszą!

Narodowość nie jest najważniejsza. Toksyczna pustynia pozostanie toksyczną pustynią – nawet jeśli będzie nad nią powiewać biało-czerwona flaga.

Od naszego pokolenia – ludzi, którzy teraz żyją na Ziemi – zależy, czy planeta będzie nadal nadawała się do zamieszkania. Mamy 11 lat na zmianę systemu. Ta zmiana nie będzie możliwa bez zmiany w naszych głowach i sercach – bez zmiany wartości. Dziś wzniosłe hasła patriotyczne maskują brutalną dominację pieniądza nad życiem każdej i każdego z nas, a także nad Życiem na Ziemi. Dla wielu z nas oznaczają one w praktyce również przemoc i wykluczenie. Ten Stary Świat, którego święto obchodzone jest 11 listopada, dał nam wyzysk, wojny, dyskryminację, i katastrofę klimatyczną. Jego czas się skończył.

Naszą Ojczyzną jest Ziemia i Życie – z całą jego dzikością i różnorodnością. 11 listopada robimy uliczną imprezę , taneczny pochód, w którym rytmami oporu pokażemy, że wybieramy Życie. Świętować będziemy każdą jego formę i kształt w ich nieskończonej różnorodności , a także codzienną odwagę i solidarność tych, które w tym kraju wciąż nie są wolne. Pójdziemy za świat, jakiego chcemy: wolny, równy i sprawiedliwy.

Jako Koalicja Antyfaszystowska, działamy aktywnie od wielu lat i dziś liczymy także na Was. Na Waszą codzienną postawę, obecność w różnych działaniach antyfaszystowskich, odkłamywanie propagandy władzy. Jeśli postawimy skuteczny opór nienawiści, wojnie i wyzyskowi – możemy jeszcze odzyskać przyszłość Naszą i Waszą. To nie czas na pielgrzymki po cmentarzach, ekshumacje i defilady sprzętu do mordowania – to czas na protest.

Chodźcie z nami, w głośnym i dzikim korowodzie, wbrew Staremu Światu paliw kopalnych, wyzysku i dominacji. Zaczynamy 11 listopada o godz. 14:00 na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Do zobaczenia!


Zachęcamy również do wsparcia zbiórki finansowej na organizację demonstracji: https://zrzutka.pl/tdk2am

https://www.facebook.com/events/701230060379559/

Udostępnij tekst

Jeden komentarz do “11 listopad Warszawa – Za Wolność Waszą i Naszą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *