Sekcja FA PoznańZapowiedzi

27 stycznia Olsztyn – Spotkanie dotyczące książki W kieracie ubojni

W hodowli przemysłowej zwierzę jest w pełni uprzedmiotowione. Jego dobrostan i potrzeby są mniej ważne niż produkt końcowy – tanie mięso. Co jednak dzieje się z ludźmi? Jaką rolę odgrywa pracownik zaprzęgnięty w system produkcji przemysłowej? Kto i dlaczego decyduje się na pracę w masowych ubojniach? Szukając odpowiedzi na te i inne pytania 👉 Ilona Rabizo zatrudniła się w jednej z ubojni drobiu. Wyniki swoich badań zawarła w książce “W kieracie ubojni”.

W poniedziałek 👉 27 stycznia zaprosimy was do sali pod Amfiteatrem na spotkanie z autorką tej wstrząsającej publikacji. Spotkanie będzie składać się z dwóch części. W pierwszej skupimy się na zagadnieniach związanych z wyzyskiem pracowników oraz szkodliwością pracy w masowych ubojniach. W drugiej usłyszymy o obecnym problemie sąsiedztwa przemysłowej hodowli zwierząt, który stał się przyczyną wybuchu setek protestów na wsiach w całej w Polsce.

Ilona Rabizo jest zaangażowana w ruch animalistycznych od ponad 10 lat. Jest współzałożycielką i wiceprezeską Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz autorką książki “W kieracie ubojni”. W ramach Koalicji Społecznej Stop Fermom Przemysłowym współpracuje z lokalnymi społecznościami walczącymi z przemysłową hodowlą zwierząt.

👉 W kieracie ubojni // spotkanie z Iloną Rabizo
27 stycznia (poniedziałek), godz. 18:00
Sala pod Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie
Wstęp wolny

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *