Sekcja FA KrakówZapowiedzi

2 luty Kraków – Radykalny Wieczór Filmowy: “Prowokacja Caso Bombas”

Zapraszamy na pokaz filmu “Prowokacja Caso Bombas” .

Film przybliża nam postać Mauricia – anarchisty i skłotersa, który zginął od niespodziewanej eksplozji bomby przewożonej przez niego w plecaku podczas przemierzania miasta rowerem.

Wydarzenie to stało się pretekstem dla chilijskiego rządu do zaatakowania wolnościowego ruchu. Oskarżając jego działaczy o tworzenie organizacji terrorystycznej, policja wkroczyła na skłoty aresztując kilku ich mieszkańców. Głośny i relacjonowany przez media proces po wielu miesiącach zakończył się uniewinnieniem anarchistów i kompromitacją chilijskich służb bezpieczeństwa. Wiele rządów, korzystając z bezkarności, jaką daje im sprawowanie władzy, uciekało się do prowokacji, jako broni politycznej, w celu zdyskredytowania, zneutralizowania, czy wreszcie pozbawienia wolności przeciwników politycznych.

Ale na czym polega prowokacja? Jak się ją organizuje? Kto ją organizuje? Na te pytania próbuje odpowiedzieć ten dokument, stworzony wspólnie przez Canal Barrial 3 del Barrio Yungay (Dzielnicowy Kanał Dzielnicy Yungay). Jego główny punkt odniesienia stanowi tzw.”Caso Bombas” (“Sprawa zamachów bombowych”), prowokacja wymierzona przeciwko środowiskom anarchistycznym i skłotom, w obecnym, “demokratycznym” Chile, które, w celu tłumienia ruchu społecznego, posługuje się tymi samymi narzędziami prawnymi, co dyktatura.

Projekcja odbędzie się 2 lutego (niedziela) o 17:00, w Zwrotnicy (ul. Kremerowska 6/9).

Wstęp wolny.

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *