Sekcja FA ŁódźZapowiedzi

21 marca Łódź – ODWOŁANE

Faszyzm nie przejdzie – to my przejdziemy! W pierwszy dzień wiosny, Międzynarodowy Dzień Walki z Rasizmem, podczas antyfaszystowskiego streetparty przejdziemy i przetańczymy główną ulicę Łodzi w proteście przeciwko wszelkim formom dyskryminacji, wykluczenia i faszystowskiej przemocy.
Zagrają dla nas:
J23
Punx Collective
Alf – Niezrzeszona Inicjatywa Antyfaszystowska.

Sobota 21 marca, godzina 14:00
Zbiórka na Starym Rynku, przemarsz na Off Piotrkowską

Konsekwentnie bronimy prawa każdego człowieka do bycia tym kim jest bez względu na pochodzenie, kolor skóry i to, z kim chodzi za rękę. Jeśli odradzający się na naszych oczach faszyzm, występuje przeciw temu kim jesteśmy i jacy jesteśmy, odmawiając prawa czy miejsca do życia nam, czy komukolwiek, kto nie pasuje do nacjonalistycznej wizji świata, relacji międzyludzkich i społeczeństwa to naszą odpowiedzią jest opór. Naszą odpowiedzią jest międzyludzka solidarność, oparta na prawdziwej wspólnocie zamiast plemiennych podziałów i nienawiści do wszystkiego, co ‘obce’.
Jeśli nie stawimy czoła faszyzmowi, to kto to zrobi? Nasze działania, to reakcja na zło. Jesteśmy antyfaszystkami i antyfaszystami – nie dyskutujemy z nacjonalizmem. Faszyzm jest naszym wrogiem i nie akceptujemy jego istnienia.

Akcja Antyfaszystowska kieruje się trzema zasadami walki z faszyzmem i nacjonalizmem.
Pierwsza zasada, to obalać faszystowskie slogany. Faszyści nie maja ideologii, tylko slogany. Biorą jako swoje te idee, które pomagają im w osiągnieciu doraźnych celów i dzięki którym mogą skutecznie manipulować ludźmi, promować nacjonalistyczną wizję silnego społeczeństwa i silnej jednostki. Potrzebujemy świadomości i odwagi, by jasno i stanowczo powiedzieć – nie, to co mówicie, to jest kłamstwo.
Druga zasada, to brak przyzwolenia na przemoc na ulicach. Siła faszyzmu i nacjonalizmu nie wzrasta dzięki argumentom, ale przez akty terroru i przemocy. Potrzebny jest sprzeciw, ruch, który stawi temu czoła i na to nie pozwoli.
Trzecia zasada to nie pozwalać faszystom na obecność w życiu publicznym i społecznym. Nie ma miejsca dla faszyzmu w organizacjach i instytucjach społeczeństwa obywatelskiego, nie można pozwalać im wchodzić w struktury instytucji zaufania publicznego. Nie dawać im przestrzeni działania w kulturze, od lokalnych festynów przez wydarzenia sportowe, po działania z kręgu kultury wysokiej. Jeśli pozwolimy im tam zaistnieć, będą się kreowaćjako twórcy kultury i podmioty życia społecznego.

Jesteśmy antyfaszystkami i antyfaszystami, by nam się udało, musimy działać razem, wedle wszystkich trzech zasad, a mamy już wiele do nadrobienia, W przestrzeni społecznej wszystkie te zasady zostały już złamane przy biernej postawie czy otwartym wsparciu władz, dla których nacjonaliści to nic więcej jak pożyteczni idioci. Mamy faszystów w parlamencie i nie ma znaczenia, czy akceptujemy go wraz z zasadą demokracji przedstawicielskiej czy nie – oni tam już są. Zadeklarowany nacjonalista, aktywny działacz faszystowskiej międzynarodówki zbiera podpisy poparcia dla swej kandydatury na urząd prezydenta. Tymczasem każdy dzień przynosi nowe informacje o aktach przemocy motywowanej nienawiścią do osób o innym kolorze skóry, pochodzeniu, czy orientacji seksualnej. Faszyści, udający obrońców tradycji, filantropów, czy wręcz ‘przyjaciół ludu’ chroniących go przed knowaniami międzynarodowej finansjery nie przepuszczą żadnej okazji by propagować swe fałszywe rozwiązania prawdziwych problemów i zdobywać kolejne przyczółki. Dlatego jeszcze raz wychodzimy na ulice, by powiedzieć głośno i dobitnie:
Rasizm za burtę!
Solidarność społeczna zamiast nacjonalizmu!
Faszyzm nie przejdzie!

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/657515921663026/

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *