WyróżnioneFASekcja FA Łódź

FNB – ciepłe posiłki dla potrzebujących w czasie epidemii – zrzutka

WESPRZYJ AKCJĘ – https://zrzutka.pl/g5hjau

Jesteśmy grupą Food Not Bombs, która od 2000 roku regularnie (także w sezonie letnim) przygotowuje darmowe ciepłe posiłki dla osób ubogich. Jednorazowo przygotowujemy ok. 100 obiadów, które wydajemy wszystkim potrzebującym. Można nas spotkać w każdą niedzielę w podcieniach przy ul. Piotrkowskiej 98 gdzie serwujemy obiady, rozdajemy odzież i środki czystości.

Nie zapominajmy, że Food Not Bombs to akcja ogólnoświatowego protestu przeciw zbrojeniom, w czasie, gdy społeczeństwo głoduje, a także przeciwko marnowaniu żywności – wszystkie nasze posiłki są gotowane z warzyw, które były przeznaczone do wyrzucenia. Tak grupa działała dotąd – co sobotę zbierała warzywa na rynkach od osób sprzedających. Teraz jednak, w zaistniałej sytuacji nie możemy tego robić. Rynki są zamknięte, sklepy mniej chętnie dzielą się nawet tym, co im zostaje…

My jednak w czasie epidemii działamy dalej i nadal pomagamy osobom ubogim i bezdomnym. Akcja i jej plan zostały skonsultowane i potwierdzone ze stacją Sanepid. Wszystko odbywa się z zachowaniem zaleceń epidemiologicznych, zastosowaniem środków ochrony osobistej i bezdotykowo – osoby odbierające posiłek otrzymują maski ochronne (samodzielnie szyjemy maski), przed podaniem obiadu odkażamy podopiecznym ręce płynem dezynfekcyjnym. W kolejce nie stoi jednocześnie więcej niż kilka osób. Jedzenie jest podane w jednorazowych papierowych pudełkach, by można było je zabrać i odejść nie gromadząc się. Cała akcja jest przeprowadzona również z troską o własne zdrowie.

Dzisiaj zwracamy się z ogromną prośbą do Was. W zaistniałej sytuacji (społeczna kwarantanna) nie mamy możliwości zbierania pieniędzy do puszek, co oznacza, że (mimo nakładu własnego) w najbliższą (i każdą kolejną) niedzielę nie będziemy w stanie przygotować wystarczającej ilości ciepłych posiłków. Dlatego zwracamy się z prośbą o wspomożenie naszej akcji i przekazanie pieniędzy na:

– zakup półproduktów potrzebnych do ugotowania obiadów,

– zakup biodegradowalnych jednorazowych opakowań – pudełek na jedzenie do zabrania ze sobą,

– zakup produktów spożywczych z długoterminową datą ważności (kasza, makaron, strączki)

– zakup nowych palników i butli gazowych (w miejscu w którym gotujemy nie ma gazu z sieci)

– zakup termosów spożywczych,

– zakup środków ochrony osobistej dla osób gotujących i podopiecznych (rękawiczki, maski, chemia)

Każda kwota, nawet symboliczna, jest na wagę złota i ludzkiego życia. Jeśli możesz, pomóż!

Zrzutkę rozliczymy rachunkami.

Od dwudziestu lat pomagamy wszystkim takiej pomocy potrzebującym – osobom ubogim, bezdomnym, wykluczonym społecznie. Przez ten okres udało nam się przygotować ponad 60 tysięcy obiadów i wydać 15 ton ubrań.  Sukcesywnie rozszerzamy zakres świadczonych usług – piszemy urzędowe pisma oraz udzielamy rad i wskazówek gdzie szukać pomocy prawnej. Pomagamy także w drobnych sprawach. Rozdajemy również zabawki dla ubogich dzieci, jeśli je mamy. Nie przestaniemy teraz, kiedy potrzebują nas najbardziej.

Więcej informacji o nas znajdziecie na https://www.facebook.com/FnB.Lodz/

https://youtu.be/V4PQJfsWh98

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *