Sekcja FA KrakówZapowiedzi

20 czerwiec Kraków Dyskusja i pokaz filmu: “Projekt A – podróż po anarchistycznych projektach w Europie”.

Po dłuższej przerwie wracamy do naszych cyklicznych spotkań w ramach RWF. Zapraszamy na pokaz filmu pt. „Projekt A” – podróż po anarchistycznych projektach w Europie, który odbędzie się 20 czerwca (sobota) o godzinie 17.00.

Opis filmu:

Kryzysy finansowe i masowe ruchy uchodźców, nierówności społeczne i katastrofy ekologiczne, wojny i terroryzm – niczym pociąg pośpieszny, nasza cywilizacja zmierza ku krawędzi. Przy kierownicy są władze, które pozornie nie potrafią rozwiązać ludzkich problemów. Ale czy to właśnie nie władze są częścią problemu? Projekt A to film, który walczy ze stereotypami o anarchizmie oraz pokazuje, że inny świat jest możliwy. Obserwujemy anarchistyczną dzielnicę Exarchia w Atenach, antynuklearne protesty w Niemczech, największy anarchosyndykalistyczny związek w Hiszpanii, katalońską kooperatywę czy kolektywnie organizowany Kartoffelkombinat w Monachium. Aktywiści wprowadzają swoje wizje w rzeczywistość, niezależnie od struktury państwa, na równych prawach, z myślą, aby stworzyć społeczeństwo oparte na solidarności. Projekt A przedstawia alternatywną perspektywę na świat i ukazuje anarchistyczne idee wspólnego życia i zachowania, świat, w którym nikt nie powinien rządzić informacjami, zasobami, ziemią, ani innymi ludźmi.

Wydarzenie na FB: