@-TAK WyróżnioneSekcja FA KrakówZapowiedzi

19 wrzesień Kraków BEZ PAŃSTWA – Jarosław Urbański: “Ruch anarchistyczny przeciw eksmisją”.

Wydarzenie Bez Państwa (w 10 rocznicę śmierci Rafała Górskiego) odbędzie się już w następny weekend (19-20 września)! Powoli będziemy Wam prezentować nasz program. Jednym z prelegentów będzie Jarosław Urbański (socjolog, publicysta, autor książek), który w sobotę (19.09) wygłosi dwa referaty:

1) „Prawo bez sprawiedliwości. Na kanwie Rafała Górskiego krytyki obowiązującego systemu prawnego i wymiaru sprawiedliwości”: W trzeciej części swojej książki „Bez państwa” Rafał Górski podjął temat funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i systemu prawnego. Przypominając pokrótce jego tezy, chciałbym się zastanowić nad problematyką prawną w ruchu anarchistycznym, wychodząc poza kwestie obrony jedynie przed represjami i „syndromu ofiary” (ACK). Skupiłbym się raczej na kwestiach ogólnospołecznych i zastanowił, czy ruch anarchistyczny może wypracować własne postulaty na tym gruncie.

2) „Ruch anarchistyczny przeciw eksmisjom”: Od 25 lat kwestia mieszkaniowa i masowe eksmisje stanowią jeden z kluczowych problemów społecznych. Wysiedlonych w Polsce w tym okresie zostało 2,0-2,5 mln osób. W Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Gdańsku, Poznaniu itd. powstawały grupy i inicjatywy anarchistyczne starające się przeciwdziałać eksmisjom i współuczestniczyć w ruchu lokatorskim. Podjęto dziesiątki blokad eksmisji domagając się „prawa do dachu nad głową”.

Zachęcamy do udostępniania wydarzenia. Możecie nas wesprzeć poprzez zrzutkę: https://zrzutka.pl/rxrj8r

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *