@-TAK WyróżnioneSekcja FA Kraków

20 wrzesień Kraków BEZ PAŃSTWA: “Migracje i wysiedlenia a kwestie ekologiczne. Wspólne pola walki.

W niedzielę (20 września) podczas Bez Państwa (w 10 rocznicę śmierci Rafała Górskiego) wystąpią Katarzyna Czarnota i Łukasz Łyskawka z referatem pt. „Migracje i wysiedlenia a kwestie ekologiczne. Wspólne pola walki”.

Katarzyna Czarnota- współzałożycielka Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów

Łukasz Łyskawka – współorganizator pierwszego Obozu Dla Klimatu, zaangażowany w temat kopalni odkrywkowych, członek oddolnych grup ekologicznych m.in. Obozu Dla Puszczy, Obozu dla Mierzei, Zielonej Fali i Federacji Anarchistycznej.

Opis wykładu:

Podczas prezentacji będziemy dyskutować nad zależnościami dotyczącymi eksploatacji zasobów wodnych ze zmianami klimatu, sytuacją polityczną, niezadowoleniem społecznym, a migracjami na poziomie lokalnym (wysiedlenia inwestycyjne) oraz geopolitycznym (tzw. kryzysem uchodźczy i polityka anty-migracyjna). Globalny kapitalizm i kryzys klimatyczny coraz bardziej wpływają na naszą codzienność, prowadząc do konieczności podjęcia debat i działań łączących walki ekologiczne z antyrasistowskimi i lokatorskimi. Prezentacja będzie podzielona na dwie części i dyskusję w odniesieniu do działań prowadzonych przez Rozbrat i Zieloną Falę.

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *