Serwis Informacyjny - PolskaSekcja FA Poznań

Nie dla dyskryminacji pracowników Amazon w Polsce!

Nie dla dyskryminacji pracowników Amazon w Polsce! Najniższe premie! Największe wymagania!

1 grudnia 2020 r. Amazon Fulfillment Poland przekazał do konsultacji organizacjom związkowym regulamin “Bonusu grudniowego”. Zaproponowana kwota dla pracowników zatrudnionych na pełny etat wyniosła 600 zł brutto (135 euro), ok. 470 zł netto. W tym samym czasie pracownicy Amazon z Niemiec, Hiszpanii, Włoch czy Francji otrzymają 300 euro, ze Stanów Zjednoczonych 300 dolarów, a z Wielkiej Brytanii 300 funtów.

Gdy niemieckie magazyny Amazon strajkowały, Amazon w Polsce ogłosił obowiązkowe nadgodziny. Oznaczało to pracę po 11,5 godzin, wielogodzinne dojazdy, kilka godzin snu i olbrzymie wymagania, pomimo ciągłego zagrożenia związanego z koronawirusem. Jesteśmy kluczowymi pracownikami, dostarczającymi w pandemii niezbędne produkty głównie do Europy Zachodniej. Co dostajemy w zamian? Firma dorobiła się na nas fortuny i po raz kolejny jesteśmy traktowani jak tania siła robocza. Zarabiamy znacznie mniej, a ceny w innych krajach są niewiele niższe. Żywność jest w Polsce o 30% tańsza niż w Niemczech i tylko o 25% tańsza niż w Hiszpanii. Żyje nam się źle, a powodem są takie firmy jak Amazon, który po raz kolejny nie oferuje nam nawet połowy stawek z innych krajów.

Związki działające w polskim Amazon, OZZ Inicjatywa Pracownicza i NSZZ Solidarność, mają 30 dni na zajęcie stanowiska względem propozycji spółki. Związki przeprowadzają konsultacje z członkami oraz pracownikami Amazon. Prosimy o udział w sondzie:

1. Wystarczy nam 600 zł. Związki zawodowe powinny zaakceptować propozycję Amazon
2. Chcemy więcej. Związki zawodowe powinny dalej negocjować z Amazon
3. Chcemy więcej. Negocjacje związków musimy wesprzeć zbiorowym naciskiem na firmę. Deklaruje wspólny udział w protestach (np. zwolnienie tempa pracy / noszeniu kamizelki “2 tys. dla każdego” i innych)

Prosimy o odpowiedź tutaj: https://tiny.pl/7st6s

Prosimy o udostępnianie!: https://www.facebook.com/IPAmazon/posts/1282753448749020

Komisja Międzyzakładowa
OZZ Inicjatywa Pracownicza
przy Amazon Fulfillment Poland sp. z. o.o.
e-mail: ipamazon@wp.pl,
tel.: 736-850-536

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *