Serwis Informacyjny - PolskaSekcja FA Wrocław

Wrocław – Federacja Anarchistyczna zablokowała ulice we Wrocławiu żądając Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej! (Galeria zdjęć)

Co wy robicie? Takie pytania towarzyszyły nam podczas dzisiejszej akcji.

O godzinie 12 zaczęliśmy od blokady przejścia przy przystanku Jedności Narodowej. Przechodząc przez pasy z banerem z jednej na drugą stronę zablokowaliśmy ruch tramwajów na ok 10 minut. W tym czasie rozdawaliśmy ulotki i rozmawialiśmy z przechodniami. Następnie przenieśliśmy się z blokada na kolejne ulice. Podczas naszej akcji przepuszczaliśmy samochody, chcąc jedynie wstrzymać ruch komunikacji miejskiej. Akcje będą się powtarzać tak długo, jak bagatelizowane będą nasze postulaty.

Mamy dość grzecznego słania makulatury do urzędu miasta, gdzie my, uniżeni obywatele, prosimy jaśnie oświeconego prezydenta Sutryka o Bezpłatną Komunikację Miejską czy chociażby obniżenie cen biletów. Włodarz naszego miasta miał nas głęboko w poważaniu przez rok trwania naszej kampanii BKM. Jednak gdy nasza działalność zaczyna być dostrzegana to zostajemy nazwani “chłopcami w krótkich spodenkach”. Teraz, panie Sutryku, ci chłopcy w krótkich spodenkach zaczną panu blokować miasto. Chociaż daleko nam do skuteczności potężnego żywiołu i zimy w postaci -3 stopni i 5cm śniegu, który sparaliżował Wrocław na początku tego tygodnia. Szkoda też, że miasto nie pomyśli o ekologicznym aspekcie komunikacji zbiorowej. Liczba samochodów jakie mamy we Wrocławiu jest jednym z powodów tak złego stanu powietrza w mieście. Gdy wskaźniki na przystankach wskazują jakość powietrza jako “umiarkowaną”, nasze miasto znajduje się w szczytach rankingu najgorszego powietrza na świecie, a zapalenie papierosa jest zdrowsze niż spacer po parku.

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *