Zapowiedzi

Projekcja filmu “Zamknięci, ale żywi” + pisanie listów do uwięzionych [wawa, 16 czerwca 2021]

ACK Warszawa, kolektyw Syrena i Cafe Kryzys zapraszają na pokaz filmu!

16 czerwca, godz. 20:00Cafe Kryzys, Wilcza 30, Warszawa

„Zamknięci, ale żywi” („Enfermés mais vivants”) to pierwszy film Clémenca Davigo po udziale w szkole dokumentalnej LUSSAS w Ardèche, Francja. Opowiada nam o wieloletnim zamknięciu i konsekwencjach, z jakimi mierzą się nie tylko osoby uwięzione, ale także ich bliscy.

Podczas projekcji usłyszymy świadectwo Louisa, który po latach wraca do wnętrza budynku będącego miejscem jego uwięzienia przez 18 lat, oraz Annette, która wspierała go przez cały ten czas. Film dosadnie ukazuje dramat wieloletniego pozbawienia wolności, ponieważ „z jednym człowiekiem, to cała rodzina jest uwięziona”. Louis przechadza się korytarzami dawnego więzienia, które zamienione zostało na nowoczesny katolicki uniwersytet. Te chwile ludzkiego świadectwa, proste, często przejmujące, przeplatają się z obrazami o wielkiej sile rażenia, z pracami wyburzeniowymi, z miastem w nocy, we mgle przecinanej przez reflektory i latarnie uliczne, z fasadami nowego nowoczesnego więzienia Corbas, tak funkcjonalnego, tak czystego, a jednak tak nieludzkiego.

Projekcja filmu jest częścią obchodów Międzynarodowego dnia solidarności z Mariusem Maisonem i wszystkimi anarchist.k.ami odsiadującymi wieloletnie wyroki. Podczas wydarzenia rozstawione będzie także stanowisko pisania listów.

Dołączcie do nas.

Film w języku francuskim, z polskimi napisami.

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *