Serwis Informacyjny - Polska WyróżnioneFA

Ratujmy uchodźców na granicy przed śmiercią!

Kiedy tworzyliśmy naszą zrzutkę, nie spodziewaliśmy się, że uda nam się zebrać taką sumę oraz że wesprze nas 892 osób!

Tworząc zarzutkę ustawiliśmy datę końcową na 13 stycznia – wtedy jeszcze wydawało nam się, że o tej porze roku na pewno już sytuacja się rozwiąże.

Tymczasem 13 stycznia minął a my nadal jesteśmy na Podlasiu i nadal jesteśmy tam potrzebni.

W ostatnim miesiącu “ruch” w lasach troszkę zmalał – pogoda, minusowe temperatury i trudne warunki wstrzymały na jakąś chwilę falę ludzi w drodze. Nie oznacza to, że ich nie ma – nadal otrzymujemy wezwania do lasów, wiemy że nadal stłoczeni (wraz z dziećmi) gromadzą się w barakach po białoruskiej stronie, nadal białoruskie wojsko rozgrywa ich, niczym pionki, w konflikcie z Twierdzą Europy.

W ciągu ostatnich dni byliśmy świadkiem kilku pushbacków – niestety nie udawało nam się dotrzeć z pomocą do lasu, przed przyjazdem SG. Wojsko i Straż cały czas patrolują lasy, cały czas “wyłapują” ludzi i cofają ich na Białoruś.

Musimy mieć świadomość, że to że media przestały nagłaśniać temat z takim impetem jak wcześniej – nie oznacza, że sytuacja uległa jakiekolwiek poprawie i zmianie!

Dlatego cały czas jesteśmy na Podlasiu i cały czas dziękujemy ale zarazem liczymy na Wasza pomoc.

W ostatnim czasie, dużą część naszej aktywności poświęciliśmy również na pomoc osobom w ośrodkach czy szpitalach. Na załączonych paragonach mamy listy zakupów z jednego tygodnia – gdzie konieczny był zakup nowych ubrań, ręczników, zabawek dla dzieci, środków czystości. Dodatkowo nasza ekipa stara się pomagać również w ośrodkach zamkniętych organizując dla osób telefony, doładowania, karty SIM.

Taka aktywność pochłania duże sumy pieniędzy – w połączeniu z kosztami benzyny, naprawami samochodów i utrzymaniem infrastruktury na Podlasiu – wszystko to pozostawiło do naszej dyspozycji na ten moment już tylko kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jednak chcemy Wam jeszcze razem podziękować i uzmysłowić – że każda Wasza złotówka przyczyniła się do wsparcia drugiej osoby. Dzięki zebranym środkom jesteśmy w stanie od trzech miesięcy pomagać tym, którym system, władza i państwo pomocy odmówili.

Na szczęście oddolny ruch społeczny – którego wszyscy razem jesteśmy częściom – pokazał swą siłę i solidarność.

Jeszcze raz dziękujemy – w imieniu własnym i w imieniu ludzi w drodze.

 

Ratujmy uchodźców na granicy przed śmiercią! | zrzutka.pl

 

No Borders Team

 

u11eb80f36de3fbf.jpeg

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *