Zapowiedzi

6 luty – MARCH IN COMMEMORACTION OF PEOPLE WFO HAVE DIED OR ARE MISSING AT THE BORDERS

Poniżej publikujemy wezwanie do ogólnoświatowej akcji upamiętniającej ofiary na granicach, która odbędzie się 6 lutego, w rocznicę masakry w Tarajal (Ceuta).
W ramach tego wydarzenia, organizacje i kolektywy z Europy i całego świata organizują demonstrację oraz inne akcje, wymierzone w graniczny reżim.
Jednym z największych wydarzeń będzie marsz organizowany w Calais. W przeciągu ostatnich 22 lat, 342 osoby poniosły śmierć na granicy morskiej między Francją i Wielką Brytanią. Do tego dochodzą osoby zaginione, których nikt nie jest w stanie policzyć.
*
Jesteśmy rodzinami i przyjaciółmi osób, które umarły i zaginęły na morskich i lądowych granicach Europy, Afryki i Ameryki. Jesteśmy osobami, które przeżyły próbę przekroczenia granic w poszukiwaniu lepszej przyszłości.
Jesteśmy osobami, które solidaryzując się z ludźmi w drodze, pomagają im poprzez zapewnienie pierwszej pomocy, jedzenia, ubrań. Dokładamy wszelkich starań, żeby ich podróż miała szczęśliwy finał.
Jesteśmy aktywistami, którzy zebrali głosy tych migrantów zanim zniknęli, którzy próbują zidentyfikować anonimowe ciała na granicy i którzy zapewniają im godny pochówek.
Jesteśmy jedną wielką rodziną bez granic i narodowości, która walczy ze śmiercionośnym reżimem narzuconym na wszystkich granicach świata i którzy walczą o prawo do migracji, o swobodę przemieszczania się oraz o globalną sprawiedliwość dla wszystkich.
Rok po roku jesteśmy świadkami masakr na granicach oraz w ośrodkach detencyjnych, które mają na celu zniechęcenie do migracji.
Nie możemy zapomnieć o tych ofiarach!
Nie chcemy milczeć wobec tego co się dzieje!
Dlatego postanowiliśmy połączyć siły, szanując przy tym naszą różnorodność, aby potępić śmiertelną przemoc na granicy i upamiętnić tych, którzy zginęli i zaginęli na Morzu Śródziemnym, na Saharze, wzdłuż szlaku bałkańskiego, przy południowej granicy Meksyku, na pustyni w Arizonie i na całym świecie. Oskarżamy tych, którzy są odpowiedzialni za to trwające ludobójstwo: rządy, które sprawiają, że szlaki migracyjne stają się coraz bardziej niebezpieczne poprzez militaryzację granic wewnętrznych i zewnętrznych.
6 lutego 2014 r. hiszpańska straż graniczna zabiła co najmniej 15 osób, które próbowały przekroczyć granicę w Tarajal w hiszpańskiej enklawie Ceuty. Po latach procedur prawnych, hiszpański sądy uniewinniły funkcjonariuszy Guardia Civil, orzekając, że żadne przestępstwo nie zostało popełnione. Ofiary i ich rodziny nie doczekały się sprawiedliwości!
6 lutego 2019 r. rodziny zmarłych i zaginionych spotkały się po raz pierwszy w Wadżdzie, podczas akcji upamiętnienia ofiar migracji. Masakra w Tarajal jest symbolem tego, co dzieje się na co dzień od lat. Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować w Wadżdzie coroczne spotkania upamiętniające 6 lutego, aby przekształcić nasz ból w zbiorowe działanie.
Wzywamy wszystkie organizacje społeczne i polityczne, świeckie i religijne, grupy i kolektywy zrzeszające rodziny ofiar oraz osoby we wszystkich krajach świata do organizowania protestów i działań, mających na celu zwiększenie świadomości społecznej w tym temacie.
Zachęcamy Was do wykorzystania loga naszej akcji, wraz z własnymi logotypami, jako element podkreślający związek między wszystkimi naszymi inicjatywami. Wszystkie wydarzenia, które odbędą się, zostaną opublikowane tego dnia na facebooku Commemor-Action.
Uczyńmy 6 lutego światowym dniem walki z reżimem granicznym.
Swoboda przemieszczania się dla wszystkich!
Aby dołączyć do akcji, możesz napisać na adres:
globalcommemoraction@gmail.com
NO BORDERS TEAM
Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *