Serwis Informacyjny - Polska WyróżnioneSekcja FA Poznań

Solidarność z pracownikami Solaris. W jedności siła!

OZZ Inicjatywa Pracownicza w pełni popiera pracowników Solaris Bus & Coach, którzy wkrótce przystąpią do strajku, żądając wyższych płac. Gratulujemy wygranego referendum strajkowego i mamy nadzieję, że Wasz protest zakończy się sukcesem. Zdajemy sobie sprawę, że proces walki o lepsze życie nie jest łatwy. Chcemy, żebyście wiedzieli, że możecie liczyć na nasze wsparcie. Nam – ludziom pracy, należą się godne zarobki i dostatnie życie.

Żyjemy w czasach, w których nierówności społeczne osiągają niespotykaną dotąd skalę. Najbogatsi pławią się w luksusach, z roku na rok zmuszając nas do zaciskania pasa jeszcze bardziej. Pracujemy coraz dłużej, a nasze zarobki ledwo starczają na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Cierpimy nie tylko my, ale i nasi bliscy. Mówią, że to nasza wina, bo jesteśmy tylko robotnikami, a robotnicy nie zasługują na wiele. My pytamy: czym będziecie jeździć, jeśli nie wyprodukujemy wam autobusów? Co będziecie jeść, jeśli nie wyprodukujemy wam jedzenia? W czym będziecie chodzić jeśli, my – robotnicy, nie uszyjemy wam odzieży? Dobrze wiemy, jak wiele jesteśmy warci. Wiemy, ile zysków i jakie fortuny przynosimy przedsiębiorcom. Wiemy, że bez naszej pracy ich biznesy byłyby niczym. 5% podwyżki, w tych warunkach, to jedynie ochłapy. Dlatego mamy nadzieję, że wywalczycie płace, jakich żądacie. One się Wam należą.

 

Jako OZZ IP wielokrotnie organizowaliśmy referenda strajkowe. Część zakończyła się sukcesem. Część nie, m.in. ze względów na to, że prawo strajkowe w Polsce jest najbardziej restrykcyjne i antypracownicze w całej Europie. Dlatego jeszcze raz gratulujemy Wam wygranego referendum i wierzymy, że osiągniecie swój cel.

Tylko wspólnymi siłami i dzięki wzajemnej solidarności wywalczymy lepsze warunki życia dla nas i naszych rodzin. Nie bójmy się stanąć razem w walce o lepsze jutro, niezależnie od tego, w którym związku jesteśmy, gdzie pracujemy czy skąd pochodzimy. Musimy niszczyć podziały, które nasi szefowie budują między nam. Solidarność pracownicza jest naszą największą bronią i nie zrezygnujemy z niej. Jak sami piszecie: w ilości i jedności siła.

Zachęcamy wszystkie komisje OZZ Inicjatywa Pracownicza do solidaryzowania się ze strajkującymi pracownikami Solaris Bus & Coach.

 

Poznańska Komisja Międzyzakładowa
Komisja Międzyzakładowa OZZ Inincatywa Pracownicza przy Amazon Fulfillment Poland

 

ozzip.pl

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *