Zrzutka - ksiażka o rewolucji w Rojavie

Michael Knapp, Anja Flach, Ercan Ayboga -

Rewolucja w Rojavie. Demokratyczna autonomia i wyzwolenie kobiet w syryjskim Kurdystanie

Wstęp: David Graeber

Pierwsza książka oddająca w pełni wyjątkową sytuację polityczno – społeczną w Rojavie (Syria)

Prosimy was o wsparcie w wydaniu tej ważnej książki. Podpisaliśmy już umowę na jej wydanie w wydawnictwem Pluto Press. Obecnie trwa tłumaczenie.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów zakupu praw do książki, druku, tłumaczenia, składu i promocji książki.

Dzięki wam książka ta może się ukazać jeszcze w tym roku!

Jeśli uda nam się zebrać kwotę większą, niż potrzebna jest do wydania książki, każdą dodatkową złotówkę wykorzystamy na kolejne projekty wydawnicze Trojki.

OPIS KSIĄŻKI:

Mieszkańcy syryjskich kantonów Rojavy tworzą jedno z najbardziej postępowych społeczeństw na naszej planecie. Zachodni turyści są zdumieni sukcesem projektu, jakim jest wspólnotowa demokracja bezpośrednia, która uznaje równość kobiet za nieodzowną i odrzuca reakcyjną ideologię nacjonalistyczną, a jednocześnie jest zaciekle antykapitalistyczna.

Rewolucja w Rojavie jest pierwszym całościowym opracowaniem transformacji społecznej i politycznej trwającej w syryjskim Kurdystanie. Jest to pierwszy autentyczny wgląd w złożone wymiary rewolucji.

Jej autorzy wykorzystują własne doświadczenia z pracy i walki w regionie, aby stworzyć obraz nadziei dla polityki i społeczeństwa na Bliskim Wschodzie, oraz ukazać niezwykłą historię walki z przeciwnościami losu.

Autorką zdjęć widocznych na profilu jest MarSe