Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Rzeszów - projekcja filmu "Ni Boga, ni pana. Historia anarchizmu."

• Data wydarzenia: 21 września 2018 r.
  • Godziny: 19:00-22:00
  • Miejsce:
  • Organizator:

Stratujemy z nowym cyklem filmowym ''Wolny Kadr Podglądu", w ramach którego zapraszamy na film: "Ni Boga, ni pana. Historia anarchizmu."

Data: 21.09.2018

Godzina: 19:00-22:00

Tytuł: No God, No Master
Gatunek: Dokumentalny
Kraj: Francja
Rok produkcji: 2016
Czas trwania: 3 x 52 minuty
Język: Polski lektor

Błyskotliwa historia jednego z najbardziej niezrozumianych zjawisk historii XIX i XX wieku – anarchizmu. Przekrojowa podróż przez jeden z najbardziej rewolucyjnych ruchów, od Paryża przez Nowy Jork, po Buenos Aires i Tokio.

„Ni Boga, ni pana. Historia anarchizmu” to swoista summa wszystkich wydarzeń związanych z historią anarchizmu na świecie. Dokument mówi o genezie, ewolucji, głównych założeniach, wizji i czołowych przedstawicielach ruchu. Ze względu na prezentowane w dokumencie, dotychczas niepublikowane materiały archiwalne, ekskluzywne wywiady i opinie czołowych specjalistów, materiał jest wyjątkową kompilacją historyczną.

Po filmie przewidziana dyskusja

Wstęp bezpłatny

Rezerwacja miejsc pod nr tel: 516899781 lub przez e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

F.A. Rzeszów

Anarchizm to wolność zarówno Twoja, jak i moja. Potrzeba stanowienia o sobie bez zewnętrznych przymusów, nakazów, kar. Świadomość, że wokół są różnorodni ludzie, ze swoimi wadami, zaletami, postawami, poglądami, i podobnie jak ja i Ty, mają prawo do ich wyrażania. To również sprzeciw wobec wszystkiego, co tę wolność ogranicza. Dyktaturom, hierarchiom, władzy, przemocy czyniącej zniewolenie i ograniczenie grupy lub jednostki w podejmowaniu suwerennych wyborów. Brak zgody na wykorzystywanie człowieka przez człowieka.
Anarchizm jest próbą zbudowania społeczeństwa opartego na wolności, bez konieczności bycia rządzonym przez uprzywilejowanych. Danie każdemu, według jego uwarunkowań i decyzji, maksymalnej możliwości decydowania o swoich sprawach.
To też poszukiwanie rozwiązań. Refleksja nad stanem aktualnego poczucia wolności i odkrywaniem jej w sobie. Wrażliwość na drugiego człowieka i wiara w jego pozytywny potencjał.
Anarchizm to nie tylko walka o wolność, ale życie w sposób, który respektuje i wzmacnia wolność Twoją i innych ludzi.
Jeśli te treści są Ci bliskie, to może oznaczać, że jesteś anarchistą/tką. Jeśli chcesz o tym porozmawiać, interesuje Cię podjęcie aktywności w tym zakresie, masz jakiś pomysł, uwagi, wątpliwości - zapraszamy do skontaktowania się z nami. Przychylnie nastawiamy się do każdej rzeczowej polemiki.