Sekcja FA ŁódźZapowiedzi

4 lipca Łódź – Spotkanie informacyjne – Lubiatowo 2012

Zapraszamy na spotkanie z organizatorami Obozu Antyatomowego, jaki odbędzie się w pomorskiej miejscowości Lubiatowo w dniach 23 – 29 lipca 2012.

Spotkanie odbędzie się w środę, 4 lipca, o godzinie 17:00 w łódzkiej świetlicy Krytyki Politycznej, ul. Piotrkowska 101, lewa oficyna, I piętro. Wstęp wolny!

Podczas spotkania przedstawiciele kolektywu organizacyjnego imprezy przedstawią ideę Obozu Antyatomowego i jego program. Podzielą się również praktycznymi informacjami dotyczącymi przyjazdu do Lubiatowa i udziału w imprezie, i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z tymi sprawami.

 Obóz Antyatomowy – przeciwko energetyce nuklearnej, na rzecz demokracji energetycznej odbędzie się 23 – 29 lipca 2012 w miejscowości Lubiatowo na Pomorzu, 90 kilometrów na zachód od Gdańska. Lubiatowo to jedna z trzech miejscowości wytypowanych przez koncern energetyczny PGE pod budowę elektrowni jądrowej.

Na program imprezy składać się będą liczne wykłady, spotkania poświęcone zagrożeniom związanym z budową elektrowni atomowych, alternatywnym źródłom energii, jak również praktycznym i prawnym aspektom samoorganizacji społecznej i demokracji bezpośredniej, jako koniecznego warunku tworzenia demokracji energetycznej.

W planach przewidziano również cykl warsztatów rozwijających umiejętności przydatne w kampaniach społecznych.Podczas obozu odbędzie się Szkoła Letnia Fundacji im. Heinricha Boella: “Zielona Energia w Twoim domu” i Międzynarodowe Spotkania Młodzieży EYFA z udziałem przedstawicieli ruchów antyatomowych z Europy Centralnej.Obóz zakończy demonstracja antyatomowa w Gdańsku w niedzielę, 29 lipca.

 Uczestnikom i uczestniczkom obozu zapewniamy możliwość nieodpłatnego rozbicia namiotu na jego terenie. Na miejscu będzie dostępne wegańskie wyżywienie (odpłatnie). Na terenie obozu gwarantujemy zaplecze sanitarne, całodobową opiekę medyczną, punkty: internetowy i ładowania telefonów komórkowych, jak również opiekę nad dziećmi podczas trwania spotkań i warsztatów.

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *