FASekcja FA Wrocław

Legalna aborcja teraz! Nowa władza, ta sama opresja.

Wrocław: 12.12.2023r. Zorganizowałyśmy pikietę w sprawie bezpiecznej i legalnej aborcji, by pokazać, że nie przestajemy walczyć. Spotkałyśmy się pod Szermierzem we Wrocławiu razem z wrocławskimi Rytmami Oporu i mieszkankami miasta, których przyszło zaskakująco dużo!

Prawo do decydowania o własnym ciele to podstawowe prawo każdej kobiety i osoby mogącej zajść w ciążę.

Nasze naciski są niezależne od tego, kto rządzi krajem i czy partia nazywa się „prawicową”, „lewicową”. Będziemy wychodzić na ulice tak długo, aż drakońskie prawo zostanie zmienione!

 

Wara od mojego ciała

 

 

Poniżej wklejamy przemówienia członkiń FA Wrocław:

  • Podobnie jak religia zakuła w kajdany ludzki umysł, a własność mienia czy monopolizm podporządkowały sobie i zdławiły potrzeby człowieka, tak samo państwo zniewoliło jego ducha, dyktując mu każdy aspekt postępowania. Każdy rząd jest z zasady tyranią. Nie ma znaczenia czy opiera się na boskim prawie króla, czy na rządach większości. Na każdym kroku zmierzał będzie do absolutnego podporządkowania jednostki. W istocie ideą przewodnią dla rządu jest niesprawiedliwość. Z arogancją i zadufaniem nieomylnego władcy rządy rozporządzają ludźmi, sądzą, skazują i karzą za najbardziej nieistotne wykroczenia, tymczasem same utrzymują się przy pomocy najpoważniejszego z przewinień: zniszczenia wolności indywidualnej. Największym ich osiągnięciem jest sprowadzenie ludzkości do roli mechanizmu zegarowego. „Podobnie jak religia zakuła w kajdany ludzki umysł, a własność mienia czy monopolizm podporządkowały sobie i zdławiły potrzeby człowieka, tak samo państwo zniewoliło jego ducha, dyktując mu każdy aspekt postępowania. Każdy rząd jest z zasady tyranią. Nie ma znaczenia czy opiera się na boskim prawie króla, czy na rządach większości. Na każdym kroku zmierzał będzie do absolutnego podporządkowania jednostki. W istocie ideą przewodnią dla rządu jest niesprawiedliwość. Z arogancją i zadufaniem nieomylnego władcy rządy rozporządzają ludźmi, sądzą, skazują i karzą za najbardziej nieistotne wykroczenia, tymczasem same utrzymują się przy pomocy najpoważniejszego z przewinień: zniszczenia wolności indywidualnej. Największym ich osiągnięciem jest sprowadzenie ludzkości do roli mechanizmu zegarowego.Państwo wymaga działającej bez przerwy maszyny podatkowej, skarbu, który nigdy nie wpada w deficyt oraz ludności monotonnej, posłusznej, bezbarwnej, pozbawionej ducha publiki, przemieszczającej się pokornie niczym stado owiec. Aby nie stać się tym stadem owiec idących bezmyślnie na rzeź, musimy jednoczyć się w walce o nasze prawa i występować przeciwku państwu i zniewoleniu, tak jak na tej demonstracji: w sprawie niezależności kobiet, ale także w każdej innej bliskiej nam sprawie takiej jak ekologia, dostęp do mieszkań czy godnej pracy. Zjednoczone zwyciężymy. Solidarność naszą bronią.Wybory, ten festiwal kłamstw, cynizmu i nienawiści zakończyły się. Politycy od lewa do prawa handlowali hasłami bez znaczenia. Apeluję, żebyście nie dały się nabrać! Dostaniemy tyle swobód i praw ile same sobie wywalczymy. Nikt ich nam nie da po dobroci. Jeśli będziemy solidarnie, masowo i konsekwentnie domagać się tego, czego chcemy, to każdy rząd będzie musiał się ugiąć.Działajcie i ufajcie sobie nawzajem.
    Każda władza jest wrogiem swojego narodu.
    Moje ciało, mój wybór.

 

 

  • Aborcja jest prawem człowieka i za te prawa sprzedano kobiety i osoby mogące zajść w ciążę kościołowi, gdy tylko nastała 3 RP. Od ponad 30 lat upominamy się w swoje prawa, podstawowe prawo do decydowania o własnym życiu, zdrowiu, ciele a tym samym walczymy o bezpieczeństwo. Rządy zmieniały się już wielokrotnie a obecnie jesteśmy świadkami jeszcze większego spektaklu. Posiedzenia Sejmu oglądane są nawet w pełnych salach kinowych, nadal nie widzimy jednak poważnych i konkretnych działań w kontekście aborcji.To co nam pozostaje to solidarność i aborcyjną partyzantka. Z tego miejsca chcę podziękować wszystkim przyjaciółkom w aborcja, kolektywów Załatwiającym pigułki dzień po i zespołowi Aborcji Bez Granic. Oddolna, mozolna praca edukacyjna i wsparciowa zastępuje system ochrony zdrowotnej. Jakkolwiek politycy nie spróbują zmienić prawa i nas zastraszyć zawsze będziemy dla siebie oparciem. Żadna osoba nie powinna nigdy więcej zginąć z powodu zaniechania pomocy z lekarskiego lęku i żadna nie powinna być narażona na policyjną przemoc tak, jak stało się to Joannie w Krakowie, która zamiast pomocy dostała przemoc i znęcanie.Od Wrocławia do Gazy, od Jemenu do Argentyny wolność i prawo do decydowania o sobie zdobywa się w walce. Dziś chcemy wszystkiego, bo wszystko nam się należy. Darmowa i dostępna antykoncepcja i antykoncepcja awaryjna, darmowa aborcja na żądanie bez żadnych tłumaczeń, bezpieczne i bezbolesne porody. Wysyłamy solidarność wszystkim kobietom, które cierpią przez swoją fizjologię najbardziej w zbrojnych konfliktach.Uchodźczynie z Ukrainy i granicy polsko-białoruskiej czy dowolnego innego szlaku migracyjnego i kraju ogarniętego konfliktem zbrojnym cierpią przez brak aborcji. Przemoc seksualna jest powszechnym narzędziem machiny wojennej i niejednokrotnie jest stosowana przez służby wobec osób w słabszej pozycji, nie w pozycji władzy. Brak aborcji może wiązać się z życiową traumą jaką jest donoszenie ciąży powstałej w wyniku przemocy. Każda osoba, która nie pochodzi z Polski i nie zna realiów ani miejsc w których może uzyskać pomoc zasługuje na to, aby dostać taką wiedzę. Jeśli znacie osoby migranckie dbajcie o nie, rozmawiajcie z nimi i wspierajcie w odnajdywaniu się w nowym miejscu, to minimum, które musimy zrobić.

    Temu i każdemu innemu rządowi będziemy patrzeć na ręce i żądać, bo żadni nowi panowie politycy nie sprawią, żebyśmy uwierzyły bez sprawdzenia w ich deklarację.

    Jeśli potrzebujesz aborcji – nigdy przenigdy nie będziesz szła sama.


Masz pytania bądź sugestie? Interesują Cię kwestie poruszane przez naszą organizację? Chcesz do nas dołączyć? Możesz skontaktować się z nami drogą mailową
Adres e-mail: fa [małpka] wolnywroclaw.pl
Możesz napisać do nas na facebook’u:
https://www.facebook.com/FA.Wroclaw
Odwiedzić naszego instagrama:
https://www.instagram.com/fawroclaw
Śledzić naszego twiterra:
https://twitter.com/FedAnarwroclaw

 

Seks to nie zbrodnia,
ciąża to nie kara,
zechcę aborcji,
to będę ją miała!

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *