Sekcja FA Łódź

Kontrdemonstracja FA i IP

Inicjatywy Pracowniczej i Federacja Anarchistyczna  zorganizowała kontrdemonstrację w  czasie trwania uroczystości zainicjowanych przez “Solidarność”  Krzaklewskiego. Członkowie IP/FA przywitali zebranych na  uroczystości działaczy “Solidarności” transparentami,  okrzykami, przemówieniami oraz ulotkami, z których wynikało  jednoznacznie, iż łódzcy anarchiści uważają ludzi z obecnego  kierownictwa “Solidarności” za zdrajców ideałów głoszonych przez ten związek na początku lat osiemdziesiątych. “Związkowi magnaci lud wam odpłaci”, “zakłady pracy w ręce pracowników”, “samorządność zamiast władzy” i tym podobne hasła zepsuły humor pana posła Niesiołoskiego, ministra Kropiwnickiego i innych prominentnych prawicowych polityków.  Pan Marek Markiewicz oddalił się szybko z miejsca demonstracji, gdy przemawiający przez tubę przypomniał mu program telewizyjny “Polityczny Bumerang” z zeszłego roku (zaraz po wydarzeniach w Genui), w którym anarchiści zostali przedstawieni jak kryminaliści. Wśród członków “Solidarności” znaleźli się tacy, którzy pozytywnie przyjęli wystąpienie anarchistów łódzkich, przyznając ze smutkiem, że “Solidarność” odeszła od swoich korzeni. Osoby te wyraziły chęć nawiązania kontaktów z IP i FA w Łodzi.